«Запитайте Пригожина, чи варто вірити обіцянкам путіна» – виступ Зеленського в ООН: головні тези

«Запитайте Пригожина, чи варто вірити обіцянкам путіна» – виступ Зеленського в ООН: головні тези

Президент підняв теми ядерного роззброєння росії, викрадення нею українських дітей, а також блокування українського зерна країнами ЄС

This material is also available in English
«Запитайте Пригожина, чи варто вірити обіцянкам путіна» – виступ Зеленського в ООН: головні тези
фото AP

Президент України Володимир Зеленський під час свого виступу у вівторок, 19 вересня, на сесії Генеральної асамблеї ООН закликав світ до єдності перед обличчям агресора, наголосивши, що кожна війна зараз може стати останньою.

Про що говорив Володимир Зеленський у своєму виступі – головні тези:

Про українську формулу миру

Минулого року я представив Українську формулу миру. Вона стала основою для оновлення наявної архітектури безпеки. Тепер ми можемо відновити дію Статуту ООН і гарантувати повну силу світового порядку, що ґрунтується на правилах. Завтра я представлю деталі на спеціальному засіданні Ради Безпеки ООН.

Формула не лише про Україну. Понад 140 держав і міжнародних організацій повністю або частково її підтримали. Вона пропонує рішення та кроки, які зупинять усі форми перетворення на зброю, що були застосовані росією проти України й інших країн і можуть бути використані іншими агресорами.

Важливі переговори та консультації щодо імплементації Формули миру відбулися в Хіросімі, Копенгагені та Джидді. І ми готуємо Глобальний саміт миру. Я запрошую всіх вас – усіх, хто не толерує жодної агресії, – до спільної підготовки Саміту.

Про ядерну загрозу з боку росії

Україна віддала свій третій за величиною ядерний арсенал. Тоді світ вирішив, що росія має стати хранителькою такої сили. Але подальша історія довела, що саме росія найбільше заслуговувала на ядерне роззброєння ще тоді, в 1990-х. Росія заслуговує на роззброєння і зараз: терористи не мають права володіти ядерною зброєю.

<...> Сьогодні як ніколи людство повинно діяти в повній солідарності, щоб врятувати людські життя. Як стримується ядерна зброя, так само має бути стриманий агресор і всі його інструменти та методи війни. Кожна війна зараз може стати останньою, але потрібна наша єдність, щоб гарантувати, що агресія не увірветься знову. І це не діалог між так званими «великими державами» десь за зачиненими дверима, який може гарантувати нам усім нову еру без воєн, а відкрита робота всіх країн в ім'я миру.

Про блокування росією чорноморських портів України

З початку повномасштабної агресії, росія заблокувала наші чорноморські та азовські морські порти. Наші порти на Дунаї досі залишаються мішенню для її ракет і безпілотників. Росія намагається використати дефіцит продовольства на світовому ринку як зброю в обмін на визнання окупації деяких – якщо не всіх – захоплених територій. Росія використовує ціни на продовольство як зброю.

Про заборону на ввезення українського зерна європейськими країнами

Ми запустили тимчасовий експортний коридор у Чорному морі. Ми працюємо над збереженням сухопутних маршрутів. Тривожно бачити, як у цей час дехто в Європі підриває солідарність і влаштовує політичний театр, роблячи із зерна трилер. Може здаватися, що вони грають власну роль, але натомість вони допомагають підготувати сцену для московського актора.

Про викрадення росією українських дітей

На жаль, різні терористичні угруповання і раніше викрадали дітей, але ніколи раніше масові викрадення та депортації не ставали частиною державної політики. До сьогоднішнього дня. Викрадених українських дітей у Росії вчать ненавидіти Україну, розривають усі зв’язки з їхніми сім’ями. Це геноцид.

Про спроби укладати тіньові угоди за спиною України

Мені відомо про спроби укласти якісь тіньові угоди за лаштунками. Злу не можна довіряти. Запитайте Пригожина, чи варто довіряти обіцянкам путіна. Будь ласка, почуйте мене. Нехай єдність вирішує все відкрито.

Україна робить усе для того, щоб після російської агресії ніхто у світі не наважився напасти на жодну країну. Перетворення на зброю має бути стримане. Воєнні злочини мають бути покарані. Депортовані люди мають повернутися додому. А окупант має повернутися на власну територію.

Про небезпеку російської агресії для світового порядку

Коли ненависть стає зброєю проти однієї нації, вона ніколи на цьому не зупиняється. Кожне десятиліття росія починає нову війну. Частини Молдови та Грузії залишаються окупованими. росія перетворила Сирію на руїни. І якби не росія, хімічна зброя ніколи не була б застосована там, у Сирії. росія майже поглинула Білорусь. Очевидно, що це загрожує Казахстану і країнам Балтії... І мета нинішньої війни проти України – перетворити нашу землю, наших людей, наші ресурси на зброю проти вас – проти міжнародного порядку, що ґрунтується на правилах.

Багато місць у залі Генеральної Асамблеї можуть спорожніти, якщо росія досягне успіху.

Бекграунд. Більше про важливість цьогорічної Генасамблеї ООН, і чому вона проходить в дещо усіченому вигляді – в матеріалі Mind “Починає свою роботу Генеральна Асамблея ООН. Хто приїде та що обговорить цього тижня у Нью-Йорку?

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло