Зеленський зустрівся в Нью-Йорку з президентами ПАР та Кенії

Зеленський зустрівся в Нью-Йорку з президентами ПАР та Кенії

Сторони обговорили конкретні кроки щодо створення зернових хабів у Африці і участь цих країн в імплементації Української формули миру

Зеленський зустрівся в Нью-Йорку з президентами ПАР та Кенії
фото Офіційний сайт Президента України

На полях 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Південно-Африканської Республіки Сирілом Рамафосою, передає прес-служба глави держави.

Лідери обговорили актуальні питання взаємодії між Україною та ПАР у продовження свого діалогу, розпочатого під час зустрічі в Києві.

Зеленський відзначив важливість участі Південно-Африканської Республіки в робочих групах щодо Української формули миру.

«Ми надзвичайно вдячні за початок реальної роботи платформи нашої Формули миру. Посольство вашої країни в Україні й особисто пан посол беруть участь у зустрічах щодо цього питання», – зазначив глава Української держави.

Також було відзначено необхідність відновлення функціонування «зернового коридору» в Чорному морі для забезпечення світової продовольчої безпеки, а також створення зернових хабів у Африці.

«Ми не чекаємо, ми продовжуємо дію Чорноморської зернової ініціативи, пробуємо альтернативні маршрути. Кілька суден із зерном уже успішно пройшли цими маршрутами попри непросту ситуацію», – наголосив президент України.

Про створення зернового хабу йшлося і на зустрічі Зеленського з президентом Кенії Вільямом Руто.

Він подякував Кенії за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.

«Дякую за підтримку наших людей і нашої країни. Хочу запросити вас і вашу команду відвідати Україну у зручний час. Ми маємо багато тем для обговорення. Для нас важлива підтримка в такий складний час війни. Бути сильними та чути ваші голоси підтримки», – сказав президент.

Сторони обговорили конкретні кроки щодо створення зернових хабів у Кенії. Президенти наголосили на важливості стабільного забезпечення регіону українською агропродукцією.

Зеленський поінформував президента Кенії про функціонування альтернативного маршруту експорту українського зерна Чорним морем, а також про роботу над створенням інших експортних шляхів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло