«Ростех» відмовиться від будівництва закордонних газопроводів та НПЗ через санкції

«Ростех» відмовиться від будівництва закордонних газопроводів та НПЗ через санкції

Через міжнародні санкції «Ростех» більше не може працювати за межами росії

«Ростех» відмовиться від будівництва закордонних газопроводів та НПЗ через санкції
фото Shutterstock

Держкорпорація «Ростех» вирішила ліквідувати дочірнє підприємство «РТ-Глобальні ресурси» (РТ-ГР), через яке вона з 2013 року реалізовувала сировинні та інфраструктурні проекти за кордоном.

Це випливає із даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб рф, пише РБК. Також цю інформацію підтвердив представник держкорпорації.

«Компанія РТ-ГР створювалася під конкретні міжнародні проекти, зобов'язання щодо яких на даний момент повністю завершено. Подальший розвиток цього активу в поточних геополітичних умовах недоцільний», – пояснило джерело в «Ростеху».

За його словами, жодних потрясінь після ліквідації холдингу не буде. «Цінні фахівці працевлаштовані на інші підприємства в контурі держкорпорації», – зазначив співрозмовник.

Ліквідація РТ-ГР – розумний крок, оскільки через міжнародні санкції «Ростех» не може працювати за межами росії, підтвердив незалежний промисловий експерт.

Під санкції РТ-ГР потрапив ще 2015 року у зв'язку з окупацією росією Криму. Однак після початку повномасштабної війни в Україні в 2022 році американська влада посилила обмеження, заборонивши всі угоди з «дочками» «Ростеху», які були укладені після 11 серпня 2022 року.

Найбільшими зарубіжними проектами холдингу були перший нафтопереробний завод в Уганді вартістю $3 млрд (потім вона зросла до $4,7 млрд), а також газопровід у Пакистані «Північ – Південь» завдовжки 1100 км та потужністю до 12,4 млрд кубометрів, вартістю $2 млрд. Обидва проекти не було реалізовано.

Бекграунд. Також повідомлялося, що американські санкції проти росії вдарять по ключових газових проєктах.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло