Нафта подорожчала майже до $100 за барель, центробанки через це змушені підвищувати ставки

Нафта подорожчала майже до $100 за барель, центробанки через це змушені підвищувати ставки

Brent подорожчала до десятимісячного максимуму $95 за барель, знову створивши ризики стагфляції

This material is also available in English
Нафта подорожчала майже до $100 за барель, центробанки через це змушені підвищувати ставки
фото DR

Нафта, чия вартість зросла до майже $100, суттєво впливає на роботу центральних банків у всьому світі, пише Bloomberg.

Як тільки центробанки США та Європи приготувалися призупинити низку підвищення ключових ставок, нафта марки Brent подорожчала до десятимісячного максимуму $95 за барель, знову створивши ризики стагфляції (кризовий стан економіки, при якому  уповільнюються основні процеси в економіці (зниження попиту, активності бізнесу , виробництва і т. п.) разом зі зростанням інфляції).

Тепер центробанки мають оцінити, чи є стрибок цін на нафту короткочасним явищем, чи це довгостроковий тренд. Від цього будуть залежати подальші рішення щодо ключових ставок.

Минулого тижня Європейський центробанк (ЄЦБ) усупереч очікуванням підвищив ставки ще на 0,25 в.п., частково пояснивши це зростанням цін на нафту.

«Споживачі, домашні господарства надзвичайно чутливі до цін на нафту та продовольство, тому я думаю, що для ЄЦБ було правильним надіслати сигнал», – пояснив голова регулятора.

Сьогодні рішення щодо ставки ухвалить ФРС США, а до кінця тижня – Банк Англії, Банк Японії, центральні банки Норвегії, Швеції та Швейцарії. Економічні дані, наприклад, у Великій Британії вказують на збереження ставки, але через ціни на нафту тепер не виключено і її нове підвищення.

За прогнозом аналітиків та нафтових організацій, високі ціни на нафту збережуться як мінімум до наступного року.

Бекграунд. Як повідомлялося, ціна на нафту зростає на тлі очікувань збільшення дефіциту на ринку та через тривале скорочення поставок Саудівською Аравією і росією, а також надії на відновлення попиту в Китаї.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло