Єгипет відмовиться від великої партії російського зерна і натомість закупить пшеницю у Франції і Болгарії

Єгипет відмовиться від великої партії російського зерна і натомість закупить пшеницю у Франції і Болгарії

росія встановила ціну в $270 за тонну, а щоб купити дешевше, країнам доводиться робити це без документів

This material is also available in English
Єгипет відмовиться від великої партії російського зерна і натомість закупить пшеницю у Франції і Болгарії
фото DR

Єгипет відмовився укласти велику угоду щодо закупівлі російської пшениці і натомість придбає її у Франції та Болгарії. Російська влада намагається встановити неофіційну мінімальну ціну на експортоване зерно, щоб не втратити частину виручки, але такий підхід часом приносить негативні результати.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Забезпечити мінімальну ціну уряд може, відмовивши у видачі експортних документів, якщо угоду укладено за нижчою ціною, розповіли люди, знайомі із ситуацією. Це, за їхніми словами, змушує покупців переукладати домовленості або навіть відмовлятися від них. Саме це сталося у випадку з Єгиптом.

Єгипетське Генеральне управління із закупівель сировини (GASC) домовилося безпосередньо з одним із російських експортерів про придбання 480 000 тонн пшениці, повідомив на початку вересня його керівник Алі Ель-Мосіхі. Ціна виявилася нижчою за мінімальну ціну, яку росія намагається тримати на рівні $270 за тонну. Влада, за даними джерел Bloomberg, виступила проти такої угоди.

Через кілька днів Єгипет дозволив постачальнику, трейдинговій компанії Solaris, забезпечити закупівлю обумовленого обсягу пшениці у будь-якого продавця. В результаті Єгипет отримає французьке та болгарське зерно, а не російське.

«росія тримає ту саму ціну (по $270) і очікувано програє іншим постачальникам», – пише виконавчий директор «Совєкон» Андрєй Сизов, наводячи результати тендеру GASC, де представники Франції, Болгарії та Румунії змогли отримати багато замовлень, запропонувавши дещо нижчі ціни.

Цього року росія вивезе 46,5 млн тонн і знову буде найбільшим світовим експортером пшениці, прогнозує Міжнародна рада із зерна. Рф також другий рік поспіль збирає рекордний урожай: Мінсільгосп США оцінює його у 85 млн тонн, «Совєкон» – у 91,6 млн тонн.

Нині ціни на пшеницю знаходяться на найнижчому рівні майже за три роки; з піку, досягнутого після вторгнення в Україну 2022 року, вони впали більш ніж удвічі.

На котирування тисне також те, що Україна почала налагоджувати альтернативний коридор для продовження вивезення зернових Чорним морем. У вівторок перше судно з вантажем пшениці вийшло з порту Чорноморськ у бік Босфору і досягло територіальних вод Румунії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло