Двох посадовців підприємства в м. Суми викрили на постачанні обладнання до рф – Офіс Генпрокурора

Двох посадовців підприємства в м. Суми викрили на постачанні обладнання до рф – Офіс Генпрокурора

Зазначається, що підприємство залучено до будівництва та ремонту атомних електростанцій, які входять до структури «росатому»

Двох посадовців підприємства в м. Суми викрили на постачанні обладнання до рф – Офіс Генпрокурора
Фото: Офіс Генпрокурора

Двом керівникам українського підприємства повідомлено про підозру. Зазначається, що це одне з найбільших підприємств у Європі, що працює у м. Суми та входить до складу російської групи компаній ГМС Груп, а бенефіціарами якої є громадяни рф.

Про це повідомив Офіс Генпрокурора.

Уточнюється, що група залучена до будівництва та ремонту атомних електростанцій на території росії, Індії та Бангладешу, які спроєктовані та обслуговуються підприємствами, що входять до структури «росатому».

Окрім українського підприємства до складу ГМС Груп входять виробничі товариства у рф, рб, Казахстані та Німеччині. Вони утворюють єдиний холдинг, підконтрольний рф.

За даними слідства, до початку повномасштабного вторгнення рф українське підприємство постачало продукцію державі-агресору на будівництво атомних станцій в Індії та Бангладеші, під час чого ці підприємства виступали посередниками й отримували прибуток від реалізації.

Слідчі визначили, що після 24 лютого 2022 року підприємства холдингу розробили схему для обходу санкцій. Зокрема, між українським, російським і німецьким товариством ГМС Груп було здійснено заміну замовника.

Уточнюється, що німецьке товариство сплачувало російському авансові платежі та поставляло українську продукцію до індійського товариства. Останнє вже забезпечувало її надходження «росатому» для будівництва АЕС на території рф.

Наголошується, що правоохоронці встановили службових осіб, які брали участь у переговорах із представниками рф. Окрім цього, вилучено обладнання, накладено арешт на статутний капітал, нерухоме та рухоме майно підприємства на загальну суму близько 365 млн грн.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Офіс Генпрокурора проводить обшуки в «Укренерго».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло