Рада попередньо схвалила закон, який передбачає створення реєстру PEP-ів

Рада попередньо схвалила закон, який передбачає створення реєстру PEP-ів

Цей пункт є структурним маяком меморандуму з МВФ і має бути виконаний до кінця вересня 2023 року

Рада попередньо схвалила закон, який передбачає створення реєстру PEP-ів
Фото: ілюстративне

Верховна Рада прийняла в першому читанні доопрацьовану версію законопроєкту щодо фінмоніторингу політично значущих осіб. «За» проголосували 260 депутатів.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

«Фактично замість обмеження в три роки знову повертається принцип «once pep-forever pep». Також створюється реєстр PEP-ів», – зазначив Железняк.

За його словами, цей пункт є структурним маяком меморандуму з МВФ і має бути виконаний до кінця вересня. Він додав, що це остання умова для відкриття перемовин про членство з ЄС.

Законопроєкт також пропонує:

  • розширити ознаки порогової фінансової операції фінансовими операціями клієнта, якщо кінцевий бенефіціарний власник учасника фінансової операції – клієнта є громадянином чи має постійне місце проживання (перебування, реєстрації) в державі, що здійснює збройну агресію проти України;
  • доповнити нормою, згідно з якою суб'єкт державного фінансового моніторингу (СПФМ) повинен забезпечити належне застосування ризик-орієнтованого підходу під час обслуговування клієнтів, які є політично значущими особами, членами їхніх сімей та особами, пов’язаними з політично значущими особами, з метою присвоєння обґрунтованого рівня ризику, унеможливлення безпідставної відмови від здійснення фінансових операцій та/або встановлення (продовження) ділових відносин;
  • конкретизувати, що в разі коли з часу припинення виконання політично значущою особою визначних публічних функцій пройшло більше 12 місяців і СПФМ під час проведення належної перевірки переконається в тому, що така особа більше не несе ризику, притаманного політично значущим особам, суб’єкт первинного фінансового моніторингу може не вживати щодо неї, членів її сімʼї та осіб, пов’язаних із нею, заходів, визначених пунктами 2 – 4 частини 14 статті 11 закону.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Рада попередньо схвалила закон про обмеження максимальної ставки за споживчими мікрокредитами на рівні 1% на добу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло