ОАЕ можуть приєднатися до технологічних санкцій проти рф під тиском Заходу

ОАЕ можуть приєднатися до технологічних санкцій проти рф під тиском Заходу

Західні дипломати наполягають, щоб ОАЕ запровадили експортний контроль щодо 45 товарних позицій

This material is also available in English
ОАЕ можуть приєднатися до технологічних санкцій проти рф під тиском Заходу
Президент ОАЕ Мухаммад бін Заїд Аль Нагаян
фото DR

Об'єднані Арабські Емірати розглядають можливість запровадження експортного контролю щодо росії, аналогічного тому, який в рамках санкцій запровадили США та Євросоюз.

Джерело. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на знайомі із ситуацією джерела.

Санкції ОАЕ можуть торкнутися чипів та десятків інших товарів подвійного призначення, які застосовуються при виробництві озброєнь. Якщо експортний контроль буде задіяний, для постачання такої продукції в росію знадобиться ліцензія уряду ОАЕ.

Після початку війни та введення санкцій Емірати стали одним із найбільших хабів для паралельного імпорту до росії: тисячі компаній відкрили представництва в Дубаї, куди, за оцінками Fortune, разом із грошима перебралися до 30% заможних росіян.

Це викликало гнів європейських та американських чиновників, які щонайменше тричі цього року відвідували ОАЕ, щоб переконати місцеву владу припинити порушення санкцій.

Останній такий візит відбувся у вересні 2023 року: делегації зі США, Британії та ЄС висловили занепокоєння тим, що Емірати залишаються транзитним хабом, через який до росії потрапляє підсанкційна продукція.

Тепер західні дипломати наполягають, щоб ОАЕ запровадили експортний контроль щодо 45 товарних позицій, включаючи високотехнологічні.

Серед них, наприклад, електроніка для дронів, крилатих ракет та гелікоптерів, які використовуються у війні проти України. Остаточного рішення про приєднання до технологічних санкцій проти росії в ОАЕ ще не ухвалили, наголошують джерела Bloomberg. Натомість Емірати розраховують на виключення із «сірого списку» країн FATF (Група розробки фінансових заходів для боротьби з відмиванням грошей).

Бекграунд. Як повідомлялося, США почали ліквідувати найбільші хаби для постачання електроніки в росію. Серед 150 юридичних та фізичних осіб, щодо яких США ввели санкції, – турецькі, фінські, арабські фірми.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло