Philip Morris планує продати частку у своєму найбільшому фармакологічному активі

Philip Morris планує продати частку у своєму найбільшому фармакологічному активі

Компанія шукає партнера, який придбає міноритарну або мажоритарну частку в Vectura Group

Американський виробник тютюнових виробів Philip Morris International розглядає можливість продажу частки у Vectura Group, що виробляє інгаляційні медичні препарати.

Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на поінформовані джерела.

Philip Morris придбала британську компанію 2021 року за $1,24 млрд. Того самого року тютюновий гігант купив ще дві фармкомпанії, заплативши загалом понад $2 млрд. Однак вихід на фармакологічний ринок наразі не приніс їй успіху – влітку компанія повідомила про списання в розмірі $680 млн у цьому підрозділі, що приніс їй лише $76 млн виторгу в ІІ кварталі.

За словами джерел WSJ, представники Philip Morris спільно з Deutsche Bank обговорили кілька варіантів подальшого стратегічного розвитку бізнесу у сфері охорони здоров'я. Компанія шукає партнера, який придбає міноритарну або мажоритарну частку в Vectura Group, і допоможе наростити виробництво препаратів. Також розглядалася можливість укладення ліцензійної угоди або комерційного партнерства.

Джерела зазначили, що Philip Morris недооцінила, як довго можуть розроблятися препарати, особливо для інгаляційної терапії.

Водночас фінансовий директор компанії Еммануель Бабо під час заходу для аналітиків у липні підтвердив, що Philip Morris має намір і надалі розвивати бізнес у сфері охорони здоров'я і, як і раніше, вбачає гарний потенціал для зростання в кількох сферах, зокрема в інгаляторах, нікотинзамісній терапії та використанні марихуани з медичною метою.

Акції Philip Morris дешевшають на 0,3% під час попередніх торгів у п'ятницю. З початку року капіталізація компанії знизилася на 5,2%, тоді як індекс S&P 500 за цей період додав 12,8%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло