ЄС назвав Twitter головним джерелом російської пропаганди

ЄС назвав Twitter головним джерелом російської пропаганди

Аналіз ЄК також показав, що акаунти, що розповсюджують дезінформацію, мають набагато більше підписників, ніж звичайні користувачі

This material is also available in English
ЄС назвав Twitter головним джерелом російської пропаганди
фото DR

З усіх великих соціальних мереж X є найбільшим джерелом дезінформації. Особливо високу активність у колишньому Twitter виявляє росія, повідомила віце-голова Єврокомісії Вера Юрова.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

ЄС підготував доповіді про те, як провідні платформи, включаючи Facebook від Meta Platforms, Google від Alphabet та TikTok від ByteDance, борються з дезінформацією.

Юрова закликала соцмережі посилити пильність у зв'язку із серією національних та загальноєвропейських виборів протягом найближчого року.

“Це зброя масового маніпулювання на мільйони євро, спрямована як усередину країни на росіян, так і на європейців та решту світу. Найбільші платформи повинні звернути увагу на ризик. Особливо через очікувану активність Кремля та інших перед європейськими виборами”, – сказала вона в коментарі журналістам.

У червні 2024 року у країнах ЄС мають відбутися вибори до Європарламенту. Крім того, вибори йдуть або мають відбутися у низці країн ЄС, наприклад, 30 вересня у Словаччині та 15 жовтня у Польщі.

У Словаччині високі шанси на перемогу має партія колишнього прем'єр-міністра Роберта Фіцо, який хвалить владіміра путіна, заявляє про підступи Джорджа Сороса та США та обіцяє припинити постачання зброї Україні. За опитуваннями, лише 40% словаків вважають росію винною у початку війни.

Активність російських пропагандистів у Словаччині особливо висока, заявила Юрова: «Вона була обрана як країна з найбільш сприятливим підґрунтям для успішного поширення прокремлівських, провоєнних поглядів. Голосування цього тижня стане своєрідною перевіркою, оскільки питання про російську війну в Україні викликає найбільші розбіжності».

Facebook і Google під тиском ЄС вжили заходів щодо боротьби з фейками, визнала Юрова. Останній, наприклад, за січень–квітень заблокував понад 400 каналів, які розповсюджували російську пропаганду.

Більшість платформ погодилися працювати з ЄС у рамках добровільного кодексу поведінки, спрямованої на встановлення галузевих стандартів фактчекінгу та обмеження поширення недостовірної інформації.

«X, колишній Twitter, який більше не дотримується кодексу, – це платформа з найвищим показником постів, що поширюють дезінформацію або вводять в оману», – заявила Юрова.

Аналіз ЄК також показав, що у користувачів, що розповсюджують дезінформацію, набагато більше підписників, ніж у звичайних користувачів.

Бекграунд. Нагадаємо, Маск анонсував платну підписку для усіх користувачів X. Бізнесмен вважає, що платний доступ – єдиний спосіб протистояти ботам.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло