Колишнього директора Wirecard Яна Марсалека підозрюють в шпигунській діяльності на користь росії

Колишнього директора Wirecard Яна Марсалека підозрюють в шпигунській діяльності на користь росії

Зараз він ховається від німецького правосуддя і перебуває в росії, де живе під держзахистом ФСБ

This material is also available in English
Колишнього директора Wirecard Яна Марсалека підозрюють в шпигунській діяльності на користь росії
фото dpa

Колишній операційний директор фінансової компанії Wirecard Ян Марсалек, що переховується від німецького правосуддя, підозрюється британськими слідчими в тому, що він був частиною шпигунської мережі, яка працювала на росію.

Джерело. Про це йдеться у заяві британської прокуратури від 26 вересня, на яку посилається DW. Раніше про ці звинувачення повідомив журнал Der Spiegel.

За версією британських слідчих, Марсалек грав центральну роль в якості посередника між москвою і групою болгар, які мають постати перед судом у Лондоні як підозрювані в шпигунстві на користь росії.

Стверджується, що в період з 30 серпня 2020 року по 8 лютого 2023 року Марсалек брав участь у змові з метою збору інформації, яка «прямо чи опосередковано корисна противнику і тим самим завдає шкоди інтересам та безпеці держави».

У лютому в рамках цієї справи в Лондоні за підозрою у шпигунстві затримали п'ятьох людей. Лідером групи був Орлін Русєв. Згідно з його профілем у LinkedIn, він володів IT-компанією в Лондоні, яка працює у сфері цифрового стеження, пише Der Spiegel. Через Р. слідчі вийшли на слід Марсалека, який, як повідомляється, був залучений до шпигунської діяльності навіть після своєї втечі з Німеччини.

Ян Марсалек, який раніше обіймав посаду директора з продажу фінансової компанії Wirecard, вже деякий час ховається від німецького правосуддя і, як вважається, перебуває в росії, де живе під держзахистом, наданим ФСБ.

Він є головним підозрюваним у скандалі з Wirecard, нагадує агентство dpa. Марсалек відповідав за бізнес із так званими сторонніми компаніями-партнерами – зовнішніми постачальниками платіжних послуг, які обробляли або нібито обробляли платежі за кредитними картками від імені Wirecard, переважно в Азії.

У червні 2020 року з'ясувалося, що 1,9 млрд євро доходів від цього бізнесу «зникли безслідно»: два банки на Філіппінах, які, ймовірно, тримали гроші, повідомили, що у них такої суми немає і ніколи не було.

25 червня Wirecard, пославшись на «надмірну заборгованість», подала заяву про банкрутство. Марсалек залишив Німеччину, коли крах групи став очевидним.

Згідно з розслідуванням центру «Досьє» та газети Süddeutsche Zeitung, Марсалек у 2021 році отримав російський паспорт на підставне ім'я Германа Баженова.

Бекграунд. Нагадаємо, Німеччина відкрила розслідування щодо литовського фінтех-стартапу через аферу в Wirecard.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло