Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
Німеччина відкрила розслідування щодо литовського фінтех-стартапу через аферу в Wirecard

Німеччина відкрила розслідування щодо литовського фінтех-стартапу через аферу в Wirecard

Більше третини зниклих грошей міг отримати фінансовий директор Wirecard Ян Марсалек

Німеччина відкрила розслідування щодо литовського фінтех-стартапу через аферу в Wirecard
фото Shutterstock

Прокуратура Мюнхена розслідує можливий зв'язок литовської фінтех-компанії Finolita з розкраданням понад 100 млн євро німецького платіжного сервісу Wirecard, в балансі якого після банкрутства в 2020 році виявили діру в 1,9 млрд євро, повідомляє Forbesз посиланням на Financial Times.

Прокуратура підозрює, що незадовго до краху Wirecard з її рахунків вивели сотні мільйонів євро і частина грошей була переведена колишньому фінансовому директору Wirecard Яну Марсалеку, якого зараз за запитом Німеччини розшукує Інтерпол, стверджують інформовані джерела. З документів випливає, що частину цих грошей обробила Finolita.

Фінтех-стартап Finolita був заснований в 2013 році, в 2017-му його купила сінгапурська платіжна система Senjo Group. Finolita називає себе «універсальним рішенням» для продавців, які потребують міжнародного банківського обслуговування, і пропонує послуги в тому числі клієнтам «з високим рівнем ризику», в тому числі гральним компаніям.

У першому кварталі 2020 року Senjo та її структури позичили близько 350 млн євро у Wirecard, в тому числі 100 млн євро склав кредит, взятий «дочкою» групи Ocap.

Ці 100 млн євро були переведені на рахунки Finolita, свідчать документи. З них 35 млн євро надійшли Марсалеку, який використовував їх для часткового погашення коштів, узятих у борг з фонду гендиректора Wirecard Маркуса Брауна, розповіли джерела, знайомі з ходом розслідування.

Інші співрозмовники видання відзначили, що сам Браун в свою чергу цими коштами виплачував борг у 35 млн євро, які він позичив на початку 2020 року у Wirecard Bank.

Доля ще 65 млн євро з кредиту Wirecard для Ocap невідома. Сама компанія Ocap в грудні оголосила про неплатоспроможність.

FT зазначає, що Finolita в лютому 2019 року одержала ліцензію ЦБ Литви на виконання платіжних операцій, яка залишалася чинною і через рік після шахрайства в Wirecard, і ніяких заходів з боку регулятора до фінтех-компанії вжито не було.

Дирекція  Finolita прокоментувала FT, що поділилася інформацією про «клієнтів і їх платежі» з Банком Литви і правоохоронними органами країни.

У червні 2020 року прокуратура Мюнхена завела розслідування про зникнення $2 млрд в Wirecard. Наступного дня після початку розслідування Марсалек, за версією слідства, втік від переслідування з Австрії в Білорусь на приватному літаку. Через кілька днів після цього менеджмент компанії визнав, що $2 млрд, недостачу яких виявив аудит, не існує, а 25 червня повідомив про неплатоспроможність.

Як повідомлялося, авторитетні банки відмовляються від послуг EY після скандалу з Wirecard.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті