ISW: рф зможе купувати балістичні ракети в Ірану після 18 жовтня

ISW: рф зможе купувати балістичні ракети в Ірану після 18 жовтня

росію цікавлять іранські балістичні ракети «Фатех-110» та «Зольфагар», дальність дії яких становить 300 км і більше

This material is also available in English
ISW: рф зможе купувати балістичні ракети в Ірану після 18 жовтня
фото DR

москва і Тегеран можуть укласти угоду про продаж безпілотників та ракет після 18 жовтня, коли закінчиться термін дії обмежень ООН на іранські озброєння.

Джерело. Про це пише Інститут вивчення війни (ISW).

20 вересня командувач Повітряно-космічними силами КВІР бригадний генерал Амір-Алі Хаджізаде влаштував російському міністру оборони Сергєю Шойгу екскурсію іранським арсеналом безпілотників, ракет і протиповітряної оборони. Шойгу також обговорив з міністром оборони Ірану бригадним генералом Мохаммадом Резою Аштіані закінчення терміну дії передбачених резолюцією 2231 Радбезу ООН санкцій проти Ірану, пов'язаних з ракетами та іншими озброєннями.

Після 18 жовтня Іран матиме право експортувати ракети та пов'язані з ними технології без міжнародного контролю, що дасть йому можливість співпрацювати у військовому плані з росією, йдеться в огляді Інституту.

Під час візиту Шойгу Хаджізаде продемонстрував крилату ракету Paveh, балістичні ракети Ababil та Fattah, а також іншу військову техніку, зокрема нову пускову установку безпілотника «Шахед-136».

5 вересня Аштіані заявив, що міністерство оборони Ірану готове розвивати оборонні та стратегічні відносини з «усіма незалежними та союзницькими країнами» після закінчення терміну дії санкцій.

У грудні 2022 року американські та британські чиновники попередили, що росія збирається купити ракети у Ірану, нагадує ISW.

За даними української та ізраїльської розвідок, росію насамперед цікавлять іранські балістичні ракети «Фатех-110» та «Зольфагар», дальність дії яких становить 300 км і більше.

Бекграунд. Нагадаємо, США ввели санкції щодо юридичних та фізичних осіб, що сприяють виробництву іранських БПЛА.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло