Блінкен розповів, як США вдалося знайти юридичні підстави для передачі деяких російських активів Україні

Блінкен розповів, як США вдалося знайти юридичні підстави для передачі деяких російських активів Україні

Зокрема, кошти змогли забрати в того мільярдера, який порушив санкції

This material is also available in English
Блінкен розповів, як США вдалося знайти юридичні підстави для передачі деяких російських активів Україні
фото DR

Державний секретар США Ентоні Блінкен дав широке інтерв’ю американській пресі після його неоголошеного візиту до Києва на початку вересня.

Пакет допомоги, про який оголосив Блінкен під час свого візиту до Києва, містить частину коштів, конфіскованих у російських олігархів. Раніше цього не робилося частково через різні юридичні обмеження щодо розподілу арештованих активів.

Держсекретар пояснює, як вдалося обійти ці обмеження.

“Заморожених активів олігархів налічується близько $300 млн. Для того щоб зробити ці активи доступними і використати їх, як ми щойно це зробили, має бути дуже специфічна детермінація, юридична, заснована на конкретних заморожених активах і діях олігарха. Якщо людина, наприклад, порушила санкції. Має бути юридична підстава не лише для заморожування чи арешту активів, а й для їхнього використання. І ми знайшли таку підставу для приблизно $5,5 млн, які вже передаємо українцям для підтримки ветеранів”, – сказав він.

Блінкен не став розкривати, у якого саме олігарха забрали ці $5,5 млн.

“Усе, що можу сказати, – там є конкретне юридичне визначення, що людина, про яку йдеться, порушує закон”.

Також він додав, що подібних випадків фінансування України з використанням арештованих російських активів буде більше.

“Ми дуже уважно стежимо за цим, Міністерство юстиції також дуже прискіпливо все відстежує. Як я вже казав, усі ті, хто цю війну зробили можливою, мають за неї заплатити”, – наголосив Блінкен.

Журналістка Юлія Іоффе в передмові до інтерв’ю наголошує, що Блінкен відомий тим, що є набагато більш прогресивним і агресивним у просуванні допомоги Україні, ніж, скажімо, Джейк Салліван, радник із питань національної безпеки. Він походить із правозахисного крила дипломатичного істеблішменту, орієнтованого на гуманітарну підтримку.

“Блінкен, як і всі представники його табору, неймовірно пристрасно переймається своєю діяльністю. Він вважає, що Сполучені Штати зобов'язані допомогти припинити геноцид, звірства та інші злочини проти людяності в усьому світі”, – зазначила Іоффе.

Більше про це – в матеріалі “Ентоні Блінкен: «Рішення про те, як захищати власну територію від російської агресії, – це справа суто України» – адаптований переклад інтерв’ю Держсекретаря США для американської преси після візиту до Києва.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло