Через суперечки американських політиків про бюджет Україна не може отримати $5 млрд допомоги

Через суперечки американських політиків про бюджет Україна не може отримати $5 млрд допомоги

Призупинення діяльності уряду може уповільнити процес заміни озброєнь, що виділяються Україні

This material is also available in English
Через суперечки американських політиків про бюджет Україна не може отримати $5 млрд допомоги
фото Pixaby

Суперечки американських політиків про бюджет, які можуть призвести до другого за десятиліття припинення діяльності державних органів, впливають і на виділення коштів для України.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Без додаткового фінансування Пентагон має дозвіл від Конгресу відправити Україні озброєнь і техніки з наявних запасів на $5 млрд.

Проблема в тому, що це озброєння потрібно замінити новим, але Пентагон залишив лише суму $1,6 млрд, яку можна виділити на замовлення виробникам, пояснив виданню ревізор Міністерства оборони Майк МакКорд.

«Ми легко вже могли б витратити ці $1,6 млрд, але притримуємо їх. Це все, що я маю», – сказав він. Маккорд не знає, чи Пентагон отримає додаткові кошти, які у Конгресу попросив президент Джо Байден, і коли це може статися.

За словами представників Пентагону, призупинення діяльності уряду може уповільнити процес заміни озброєнь, що виділяються Україні, зокрема тому, що інспектори, які приймають військову техніку, будуть відправлені у відпустку, оскільки їм не буде чим платити. Підрядники в результаті не отримають підсумкових платежів і можуть призупинити виробництво.

Голова сенатського комітету у справах збройних сил Джек Рід у середу назвав «близорукою» позицію, при якій немає грошей у ситуації, коли «потрібно нарощувати виробництво озброєнь для України та орієнтуватися на майбутні потреби в Індійсько-Тихоокеанському регіоні».

Білий дім у серпні попросив у Конгресу додатково виділити $24 млрд на допомогу Україні, зокрема $13 млрд – на військові постачання.

Однак частина республіканців у Палаті представників Конгресу виступає проти продовження фінансової підтримки. У вівторок Сенат запропонував пакет тимчасового фінансування бюджету, у тому числі $6 млрд для України.

При цьому у Палаті представників, де республіканці мають невелику перевагу, дев'ять конгресменів виступають активно проти, що підвищує ймовірність призупинення роботи держорганів, коли наприкінці цього тижня закінчиться фінансування.

Бекграунд. Нагадаємо, Ентоні Блінкен розповів, як США вдалося знайти юридичні підстави для передачі деяких російських активів Україні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло