Депутати Ради пропонують запровадити уніфікований чек-лист для встановлення відповідності документації із землеустрою
Зазначається, що відповідний проєкт закону спрямовано на боротьбу з масовим поширення «корупційної культури» у сфері земельних відносин

Депутати ВР пропонують запровадити уніфікований перелік питань (чек-лист) для встановлення відповідності або невідповідності положень документації із землеустрою, технічної документації з бонітування ґрунтів та технічної документації з нормативної грошової оцінки земель вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.
Відповідний законопроєкт зареєстровано на сайті Ради.
Згідно з проєктом закону, підставою для відмови у погодженні та затвердженні документації із землеустрою може бути лише її невідповідність вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів з використанням уніфікованого переліку питань (чек-лист) для встановлення відповідності або невідповідності положень документації із землеустрою, технічної документації з бонітування ґрунтів та технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Документ також передбачає, що сертифіковані інженери-землевпорядники, які відповідають за якість робіт із землеустрою, зобов’язані безоплатно передавати документацію із землеустрою та оцінки земель до Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель в електронному вигляді у місячний строк після її затвердження, крім випадків, визначених частиною сьомою цієї статті.
Крім того, згідно із законопроєктом, порядок передачі документації із землеустрою та оцінки земель визначається положенням про Державний фонд документації із землеустрою та оцінки земель.
«За останні десятиріччя масового поширення набула своєрідна «корупційна культура» у сфері земельних відносин, коли маніпуляція вимогами до документації із землеустрою призводила до відмов у реєстрації земельних ділянок, погодженні, затвердженні документації із землеустрою, до затримок у видачі дозвільних документів для набуття прав на земельні ділянки для громадян і бізнесу», – пояснюють ініціатори.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що депутати ВР пропонують пришвидшити розгляд судами справ про результати моніторингу процедури закупівлі товарів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].