Швейцарія виділила Україні $109 млн на розмінування

Швейцарія виділила Україні $109 млн на розмінування

При цьому обов’язковою умовою є розмінування в тилу, а не на фронті

This material is also available in English
Швейцарія виділила Україні $109 млн на розмінування
фото DR

Уряд Швейцарії (Федеральна рада) у п'ятницю схвалив виділення Україні 100 млн швейцарських франків ($109 млн) на розмінування. Федеральна рада наголошує у своєму прес-релізі, що йдеться про «гуманітарне» розмінування, тобто в тилу, а не на фронті.

Ці 100 млн франків будуть витрачені протягом чотирьох років, у 2024–2027 роках.

Федеральна рада нагадує, що за час війни вже виділила Україні на розмінування 15,2 млн франків, подарувала спеціальну техніку та організувала навчання українських саперів.

В українському тилу, у місцях, де були бої, працюють Женевський Міжнародний центр гуманітарного розмінування та Швейцарський фонд розмінування (ШФМ).

«Цей додатковий пакет у 100 млн франків дозволить Швейцарії розширити роботи з розмінування, які веде ШФМ та інші операції з розмінування, забезпечити українських саперів технікою та навчити їх», – йдеться у прес-релізі.

Бекграунд. Нагадаємо, за даними МВС, сапери ДСНС виявили та знищили понад 430 000 боєприпасів на території України – від початку повномасштабного нападу рф на Україну ще 30% території країни залишається потенційно небезпечною та потребує розмінування.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло