Прокуратура запідозрила власника LVMH Бернара Арно у відмиванні грошей разом з російським бізнесменом

Прокуратура запідозрила власника LVMH Бернара Арно у відмиванні грошей разом з російським бізнесменом

Влада вивчає угоди з нерухомістю на гірськолижному курорті Куршевель, які для Арно міг проводити Ніколай Саркісов

Прокуратура запідозрила власника LVMH Бернара Арно у відмиванні грошей разом з російським бізнесменом
фото DR

Мільярдер Бернар Арно, гендиректор виробника предметів розкоші LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton, став об’єктом розслідування фінансової розвідки та прокуратури Франції. Влада вивчає угоди з нерухомістю на гірськолижному курорті Куршевель, які для Арно міг проводити Ніколай Саркісов, співвласник страхової компанії «РЕСО-Гарантия».

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Паризька прокуратура повідомила у п'ятницю, що включила аналіз операцій двох бізнесменів у попереднє розслідування щодо Арно, розпочате у 2022 році.

Операції Арно та Саркісова вивчаються щодо відмивання грошей, уточнює Le Monde. За інформацією газети, росіянин у 2018 році купив кілька об'єктів у Куршевелі через посередницькі фірми, але насправді за угодами стояв Арно. Він нібито заплатив Саркісову близько 20 млн євро за номінальне володіння активами, а той заробив на угодах 2 млн євро прибутку.

Слідчі вважають, що мета такої схеми була приховати джерело грошей та особистість покупця, яким був Арно, пише Le Monde. Люди, які знають мільярдера, сказали газеті, що угоди були законними.

Згідно з сімейною легендою, Арно в дитинстві вчився кататися на лижах на схилах знаменитого курорту, а зараз готелі та інші об'єкти нерухомості, що йому належать, займають важливе місце в його портфелі активів, зазначає Le Monde.

Щодо Саркісова, то він засвітився ще в одному скандалі у Франції. Національна фінансова прокуратура веде перевірку за підозрою у «торгівлі впливом» щодо колишнього президента Ніколя Саркозі через підписаний ним у 2019 році контракт з «РЕСО-Гарантия» на надання консультаційних послуг.

Журнал Forbes оцінює статки Бернара Арно та його родини в $188,8 млрд (поточні дані). За цим показником він посідає перше місце в Європі та друге у світі. Якийсь час тому Арно навіть випереджав нинішнього світового лідера Ілона Маска, коли падала капіталізація компанії Tesla. Ринкова капіталізація LVMH становить зараз $354,4 млрд.

Ніколай Саркісов у 2021 році входив до складеного Forbes рейтингу 200 найбагатших бізнесменів росії. Він тоді обіймав посаду заступника гендиректора «РЕСО-Гарантія» зі статками $850 млн. Володіє страховою компанією разом із старшим братом Сергєєм, чий капітал журнал оцінював в аналогічну суму.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло