На аеродромі в Енгельсі росіяни малюють на землі бомбардувальники, щоб обдурити українські дрони

На аеродромі в Енгельсі росіяни малюють на землі бомбардувальники, щоб обдурити українські дрони

Але це їм не допоможе, оскільки сучасні системи спостереження розрізняють двовимірні й тривимірні об’єкти

This material is also available in English
На аеродромі в Енгельсі росіяни малюють на землі бомбардувальники, щоб обдурити українські дрони
© 2023 PLANET LABS INC.

На військовому аеродромі в місті Енгельс у Саратовській області, де знаходяться стратегічні бомбардувальники Ту-95, з'явилися намальовані літаки. Їх видно на супутниковому знімку Planet Labs, зробленому 29 вересня.

Джерело. Про це пише The Moscow Times з посиланням на проект The War Zone.

Літаки привернули увагу, оскільки вони не відкидали тіні, як інші Ту-95. При цьому один із них був явно недопрацьований і не мав половини деталей, які були промальовані у другого бомбардувальника.

Малюнки можуть бути спробою представити на супутникових знімках неправильну інформацію про літаки на аеродромі, зазначають експерти The War Zone. При цьому вони нагадують, що сучасні системи спостереження здатні відрізнити двовимірні зображення тривимірних. Тому виключено, що дрони приймуть намальовані літаки за реальні Ту-95.

Нагадаємо, на початку вересня супутникові знімки аеродрому в Енгельсі показали інший спосіб захисту стратегічних бомбардувальників: їх замаскували автомобільними шинами.

ЗСУ двічі атакували аеродром в Енгельсі наприкінці 2022 року. Він став ціллю у зв'язку з тим, що, за даними української розвідки, з нього злітали бомбардувальники для ударів по критичній інфраструктурі України. Хоча аеродром знаходиться приблизно за 700 км від російсько-українського кордону, безпілотники Ту-141 «Стриж» долетіли до нього та змогли атакувати. Внаслідок другої атаки було пошкоджено п'ять бомбардувальників Ту-95МС та диспетчерську вежу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло