США передадуть Україні зброю, конфісковану в Ірану

США передадуть Україні зброю, конфісковану в Ірану

Наразі не ясно, як юридично США оформлятимуть передачу озброєнь – ООН виступає проти цього

This material is also available in English
США передадуть Україні зброю, конфісковану в Ірану
фото DR

США відправлять Україні велику партію іранської зброї та боєприпасів, раніше перехоплену шляхом до Ємену.

Джерело. Про це пише CNN.

За словами американських офіційних осіб, такий крок допоможе частково вирішити проблему нестачі озброєнь, з якою зіткнулися українські військові.

У середу, 4 жовтня, Центральне командування США вже оголосило про передачу Україні 1,1 млн патронів калібру 7,62 мм, конфіскованих у Ірану. Їх відправили ще у понеділок.

«Уряд отримав право власності на ці боєприпаси 20 липня 2023 року в рамках цивільного позову Міністерства юстиції до Корпусу вартових ісламської революції Ірану (КСІР) про конфіскацію», – пояснили в CENTCOM.

У січні 2023 року військово-морські сили США та Франції затримали в Оманській затоці корабель з іранською зброєю, яка призначалася для повстанців-хуситів у Ємені. На борту виявили понад 3 тисячі автоматів, 578 тисяч патронів і 23 протитанкові керовані ракети. Контрабандну зброю відправили на зберігання в США.

За даними CENTCOM, операція була не першою, і загалом за два зимові місяці США та їхні партнери вилучили 5 тисяч одиниць зброї та 1,6 млн боєприпасів. Крім цього, у списку значилися 7000 безконтактних підривників.

У Білому домі шукали юридичні підстави для передачі вилученого арсеналу Україні, оскільки відповідно до ембарго ООН таку зброю необхідно знищувати або залишати у своїй країні на зберігання. Мін'юст та Пентагон також вели спільну роботу, щоб вирішити проблему. Одним із варіантів стала громадянська конфіскація.

Бекграунд. Нагадаємо, Зеленський оголосив про створення міжнародного альянсу з виробництва зброї – Київ готовий запропонувати «особливі умови» фірмам, які вирішать виготовляти зброю в Україні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло