Супутникові знімки підтверджують переміщення кораблів ЧФ росії із Севастополя

Супутникові знімки підтверджують переміщення кораблів ЧФ росії із Севастополя

Вихід основних сил ЧФ рф зведе нанівець можливості контролю росією західної частини Чорного моря та «зернового коридору»

This material is also available in English
Супутникові знімки підтверджують переміщення кораблів ЧФ росії із Севастополя
фото DR

Російські Z-канали опублікували супутникові знімки, що підтверджують релокацію значної частини корабельного складу Чорноморського флоту hосії із Севастополя до Феодосії та Новоросійська, передає видання The Bell.

Судячи з фото, датованих 1–2 жовтня, у Новоросійську залишилися два найновіші і найбільші кораблі флоту – фрегати пр. 11356 «Адмірал Ессен» і «Адмірал Макаров», три дизельні підводні човни, п'ять великих десантних кораблів (БДК) і кілька малих ракетних кораблів. Один великий десантний корабель, тральщики та малі кораблі знаходяться у Феодосії.

Про те, що ЧФ переміщує активність у Новоросійськ через загрозу з боку ЗСУ Севастополю, у понеділок у зведенні написало міноборони Великої Британії.

За його даними, завдання боротьби з морськими безпілотниками ЗСУ тепер покладено на морську авіацію.

Британська The Telegraph нагадує, що збереження Севастополя як військово-морської бази було однією з головних причин захоплення росією Криму. А вихід звідти основних сил флоту ЧФ зведе нанівець можливості контролю росією західної частини Чорного моря та українського зернового коридору, які і так обмежені.

Минулого тижня у територіальних водах Болгарії, Румунії та Туреччини пройшли 10 суден для експорту українського зерна, а страховики відновили покриття цих перевезень.

Від оцінок російські канали утримуються, проте BMPD (канал Центру аналізу стратегій та технологій) назвав те, що відбувається, «традиційним маневром» Чорноморського флоту.

Це очевидний натяк на дії радянського флоту під час оборони Севастополя в 1941-1942 роках.

«Військовий інформатор» вказує, що цей маневр «по суті є єдиним виходом для збереження кораблів перед загрозою всього декількох ракет з декількох літаків».

Бекграунд. Севастополь зазнав ракетної атаки ракетами типу Storm Shadow з українських бомбардувальників Су-24 13 вересня, були уражені БДК «Мінськ» і підводний човен «Ростов-на-Дону», перспективи відновлення сумнівні.

А 22 вересня три ракети влучили в будівлю штабу ЧФ у самому центрі Севастополя, завдавши йому суттєвих пошкоджень.

Вихід флоту в Новоросійськ виключає небезпеку подібних ударів – але навіть не через обмеження щодо дальності, а в основному тому, що західні союзники України не дають дозволу на застосування своїх ракет по «старій» території росії.

Однак Україна може для цього використовувати ракети власного виробництва.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло