Литва заявляє, що їй вистачить газу на зиму, попри пошкодження газопроводу між Естонією і Фінляндією
Робота газопроводу може бути відновлена не раніше, як у квітні 2024 року

Газопостачання Литви не буде порушено цієї зими через інцидент на газопроводі Balticconnector між Естонією та Фінляндією.
Джерело. Про це заявила прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте в радіоефірі, передає Інтерфакс-Україна.
«Боятися, що перед опалювальним сезоном якимось чином буде порушено подачу газу, справді не варто, бо і наш термінал, і Інчукалнське сховище та інші інфраструктурні об'єкти працюють», – сказала Шимоніте. За її словами, інцидент показав, що захист важливих енергетичних об'єктів потребує ще більшої уваги.
Водночас, у литовському енергохолдингу Ignitis grupe очікують зниження споживання природного газу в країні цього року на 6%. Про це заявила керівниця відділу оптового продажу газу Ignitis Аста Вірбіцкене. За її словами, газова інфраструктура регіону достатня або «навіть зайва» для забезпечення споживання.
«Після інциденту на газопроводі Balticconnector Фінляндія ізольована, імовірно, щонайменше на пів року. Однак це не змінює ситуації, поставок природного газу і у всьому регіоні загалом, і окремо у Фінляндії та країнах Балтії достатньо», – додала вона.
Раніше повідомлялося, що споживання газу в Литві в січні-червні 2023 року скоротилося на 34,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Повідомлялося також, що газопровід Balticconnector від естонського Палдиска до Інкоо у Фінляндії, протяжністю підводної частини в 77 кілометрів, був відключений 8 жовтня через пошкодження. За даними фінської сторони, інцидент трапився в її економічній зоні (на глибині близько 60 м, діаметр труби 50 см). Причина витоку та пошкодження кабелю зв'язку, що проходить неподалік, поки що невідома.
Глава Національного бюро розслідувань Фінляндії (НБР) Робін Ларг раніше заявив, що пошкодження газопроводу Balticconnector було спричинене механічним впливом, а не вибухом.
Фінський оператор газової мережі Gasgrid повідомив, що газопровід Balticconnector, перекритий через витік, можна буде знову ввести в експлуатацію не раніше ніж у квітні 2024 року.
Бекграунд. Нагадаємо, Фінляндія розслідує витік газу на підводному газопроводі до Естонії, влада вважає, що це диверсія. Президент Фінляндії провів консультації з цього приводу з генсеком НАТО.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].