Візит путіна був даремним: Китай не підписав контракт на будівництво газопроводу «Сила Сибіру – 2»
Жодних документів щодо «Сили Сибіру – 2» підписано не буде

Поїздка російського диктатора владіміра путіна до Китаю та другі в цьому році переговори з головою КНР Сі Цзіньпіном знову завершилися без ключового для кремля рішення, пише The Moscow Times.
Китайські чиновники не підписали контракт на додаткові постачання російського газу та будівництво трубопроводу «Сила Сибіру-2» .
Проект, який Кремль просуває понад 7 років, планувалося обговорити на переговорах, повідомив у перший день візиту речник президента Дмітрій Пєсков. І хоча для зустрічі з китайцями путін привіз із собою велику делегацію, до якої увійшли віце-прем'єр Алєксандр Новак, голова «Газпрому» Алєксєй Міллер, голова «Роснефти» Ігор Сєчін, який курирує енергетику, досягти згоди Сі Цзіньпіна не вдалося.
Жодних документів щодо «Сили Сибіру-2» підписано не буде, повідомив Пєсков.
Хоча навесні, коли Сі Цзіньпін відвідував москву, путін говорив, що проект нового газопроводу потужністю 50 млрд кубометрів на рік перебуває у «високій мірі готовності». Він також обіцяв Китаю до 100 млрд кубометрів російського газу щороку – в 5 разів більше, ніж «Газпром» зараз качає.
Але у підсумковій заяві для преси Сі не сказав про російський газ нічого, а у спільному комюніке згадувалося лише розширення співпраці в енергетиці.
Китайський контракт дуже потрібен «Газпрому», який втратив європейський ринок.
Цього року Китай закупить у росії 22 млрд кубометрів газу по трубопроводу «Сила Сибіру-1», однак це компенсує лише одну восьму від колишнього експорту до Європи, який на піку сягав 170-180 млрд кубометрів на рік.
Ціна газу «Газпрому» для КНР – майже вдвічі нижча, ніж для ЄС та Туреччини: $271,6 за тисячу кубометрів проти $481,7.
Тож виторгувавши собі «дуже хорошу ціну», Китай, можливо, і погодиться на «Силу Сибіру-2». Однак будівництво та запуск газопроводу займуть щонайменше 10 років, а втрачені постачання до Європи він все одно не замінить, кажуть експерти.
Бекграунд. Нагадаємо, як писав Bloomberg, Китай не зможе замінити для росії європейський ринок збуту газу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].