Візит путіна був даремним: Китай не підписав контракт на будівництво газопроводу «Сила Сибіру – 2»

Візит путіна був даремним: Китай не підписав контракт на будівництво газопроводу «Сила Сибіру – 2»

Жодних документів щодо «Сили Сибіру – 2» підписано не буде

Візит путіна був даремним: Китай не підписав контракт на будівництво газопроводу «Сила Сибіру – 2»
фото DR

Поїздка російського диктатора владіміра путіна до Китаю та другі в цьому році переговори з головою КНР Сі Цзіньпіном знову завершилися без ключового для кремля рішення, пише The Moscow Times.

Китайські чиновники не підписали контракт на додаткові постачання російського газу та будівництво трубопроводу «Сила Сибіру-2» .

Проект, який Кремль просуває понад 7 років, планувалося обговорити на переговорах, повідомив у перший день візиту речник президента Дмітрій Пєсков. І хоча для зустрічі з китайцями путін привіз із собою велику делегацію, до якої увійшли віце-прем'єр Алєксандр Новак, голова «Газпрому» Алєксєй Міллер, голова «Роснефти» Ігор Сєчін, який курирує енергетику, досягти згоди Сі Цзіньпіна не вдалося.

Жодних документів щодо «Сили Сибіру-2» підписано не буде, повідомив Пєсков.

Хоча навесні, коли Сі Цзіньпін відвідував москву, путін говорив, що проект нового газопроводу потужністю 50 млрд кубометрів на рік перебуває у «високій мірі готовності». Він також обіцяв Китаю до 100 млрд кубометрів російського газу щороку – в 5 разів більше, ніж «Газпром» зараз качає.

Але у підсумковій заяві для преси Сі не сказав про російський газ нічого, а у спільному комюніке згадувалося лише розширення співпраці в енергетиці.

Китайський контракт дуже потрібен «Газпрому», який втратив європейський ринок.

Цього року Китай закупить у росії 22 млрд кубометрів газу по трубопроводу «Сила Сибіру-1», однак це компенсує лише одну восьму від колишнього експорту до Європи, який на піку сягав 170-180 млрд кубометрів на рік.

Ціна газу «Газпрому» для КНР – майже вдвічі нижча, ніж для ЄС та Туреччини: $271,6 за тисячу кубометрів проти $481,7.

Тож виторгувавши собі «дуже хорошу ціну», Китай, можливо, і погодиться на «Силу Сибіру-2». Однак будівництво та запуск газопроводу займуть щонайменше 10 років, а втрачені постачання до Європи він все одно не замінить, кажуть експерти.

Бекграунд. Нагадаємо, як писав Bloomberg, Китай не зможе замінити для росії європейський ринок збуту газу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло