НБУ розробив методику оцінки мінімальних вимог до капіталу на покриття ринкового ризику

НБУ розробив методику оцінки мінімальних вимог до капіталу на покриття ринкового ризику

Регулятор розраховує на її реалізацію у 2024 році

НБУ розробив методику оцінки мінімальних вимог до капіталу на покриття ринкового ризику
Фото: Depositphotos

НБУ готується впровадити методику оцінки мінімальних вимог до капіталу на покриття ринкового ризику, спочатку в тестовому режимі.

Про це повідомила пресслужба регулятора.

«Національний банк уже розробив методику оцінки мінімальних вимог до капіталу на покриття ринкового ризику, ґрунтуючись на рекомендаціях Базельського комітету з банківського нагляду, та розраховує на її реалізацію у 2024 році», –  зазначила директорка Департаменту фінансової стабільності Первін Дадашова.

Вона нагадала, що, згідно з чинними правилами, банки покривають капіталом лише кредитний, валютний і частково операційний ризики.

За словами Дадашової, тестовий період розпочнеться найближчим часом. «У яких межах буде запроваджено покриття ринкового ризику капіталом (повністю або частково) та конкретні терміни залежить від результатів тестового періоду, але в будь-якому випадку ці вимоги мають бути для повноцінної інтеграції до Євросоюзу», – додали в НБУ.

Запровадження ICAAP для банків здійснюватиметься паралельно з упровадженням мінімальних вимог до капіталу з урахуванням ринкового ризику. Первін Дадашова також зазначила, що регулятор очікує звітів банків з ICAAP наступного року.

Крім того, банки мають здійснювати вже зараз оцінку ризиків і достатності капіталу для їх покриття в межах підготовки бюджету на наступний рік, аби в разі потреби відкоригувати бізнес-модель з точки зору «ризик-апетитів».

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ запровадив онлайн-сервіс для фізосіб – позичальників банків щодо Кредитного реєстру.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло