НБУ оприлюднив проєкт правил звітності про активні операції
Згідно з документом, відповідну звітність повинні подавати банки України, кредитні спілки, а також фінансові компанії, що мають право надавати кошти та банківські метали в кредит

Національний банк розробив проєкт правил подання звітності про активні операції з метою отримання звітності від учасників фінансового ринку, які проводять активні операції, для здійснення нагляду за їхньою діяльністю та оцінки ефективності управління кредитним ризиком.
Про це йдеться на сайті регулятора.
Зазначається, що у проєкті правил визначено загальні вимоги до формування звітності про активні операції, порядок її підписання та подання до Нацбанку.
Згідно з проєктом правил, звітність про активні операції подають до НБУ такі респонденти:
- банки України;
- фінансові компанії, що мають право надавати хоча б одну з фінансових послуг, передбачених пунктами 1–4 частини першої ст. 29 Закону про фінансові послуги, а саме: надання коштів та банківських металів у кредит, надання гарантій, факторинг, фінансовий лізинг;
- кредитні спілки.
Звітність про активні операції містить інформацію про: операції за видами фінансових послуг, визначеними в пунктах 2, 4–6 частини першої ст. 4 закону про фінансові послуги; операції з цінними паперами, дебіторською заборгованістю, похідними фінансовими інструментами (деривативами); операції з розміщення коштів на кореспондентських рахунках в інших банках; боржника та осіб, пов’язаних із боржником та активною операцією.
За даним НБУ, встановлені вимоги до формування звітності про активні операції складаються з: наборів даних; реквізитів звітності про активні операції; довідників та їх значень, що використовуються для складання звітності про активні операції.
«На звітність про активні операції, що подається банками, накладається електронний підпис Національного банку. На звітність про активні операції, що подається фінансовими компаніями та кредитними спілками, накладається кваліфікований електронний підпис або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису», – уточнили в НБУ.
Крім того, як зазначається, звітність про активні операції подається до Нацбанку у форматі JSON та має відповідати формалізованому опису, визначеному в JSON-схемі.
«Респондент подає до Національного банку звітність про активні операції, якщо загальна сума зобовʼязань (сукупний обсяг боргу) боржника дорівнює 50 тисяч гривень і більше (або еквівалент цієї суми в іноземній валюті за офіційним курсом Національного банку, установленим на перший робочий день місяця, наступного за звітним), і надалі подається до повного припинення зобовʼязань за цим боржником», – додав регулятор.
До того ж Національний банк розпочинає обговорення з учасниками ринку відповідного проєкту правил.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ розробив методику оцінки мінімальних вимог до капіталу на покриття ринкового ризику.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].