НАБУ і САП оголосили чиновникам «Енергоатому» про підозру в заволодінні 100 млн грн під час будівництва сховища ядерних відходів
Підрядник закупив за ринковою вартістю обладнання, а потім реалізував «Енергоатому» набагато дорожче, унаслідок чого ДП переплатило 100 млн грн

НАБУ і САП повідомили про підозру п'ятьом особам, причетним до заволодіння 100 млн грн під час будівництва сховища відпрацьованого ядерного пального, інформують у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
«25 жовтня 2023 року САП та НАБУ повідомили про підозру п’ятьом особам у завданні майже 100 млн грн збитків ДП «НАЕК «Енергоатом», – йдеться в повідомленні у телеграм-каналі САП.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
За даними прокуратури, у грудні 2020 року між ВП «Атомпроектінжиніринг», що входить до структури ДП «НАЕК «Енергоатом», і заздалегідь визначеною приватною компанією в обхід відкритих торгів було укладено договір на завершення будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного пального.
«З метою заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» додатковими угодами ціну договору підозрювані збільшили втричі – з 421 млн грн до 1,497 млрд грн, зокрема додавши до його умов постачання обладнання системи радіаційного контролю», – наголошується в повідомленні.
У САП уточнюють, що це обладнання компанія-підрядник закупила за ринковою вартістю, а потім у 2021 році реалізувала «Енергоатому» набагато дорожче, унаслідок чого ДП переплатило майже 100 млн грн.
«Серед підозрюваних учасників схеми – генеральний директор відокремленого підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом», начальник кошторисно-договірного відділу відокремленого підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом», керівник приватної компанії, його заступник та працівник юридичного відділу компанії», – інформують у прокуратурі.
Йдеться про гендиректора підрозділу «Енергоатома» Миколу Божка та його 4 спільників.
Дії осіб кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (розтрата чужого майна, вчинена в особливо великому розмірі, за попередньою змовою групою осіб, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем). Правоохоронці вирішують питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.