GIC та Petronas інвестують у проєкт «зеленого» аміаку в Індії
«Зелений» аміак експортуватимуть на ринки Сингапуру, Японії, Південної Кореї та Німеччини

Сингапурський суверенний фонд GIC Pte та підрозділ малайзійського енергетичного гіганта Petroliam Nasional Bhd. інвестуватимуть у проєкт, метою якого є виробництво 5 млн тонн екологічно чистого аміаку на рік на підприємствах по всій Індії.
Про це пише Bloomberg.
Gentari, підрозділ Petronas у сфері відновлюваної енергетики, та філія GIC інвестуватимуть у проєкт, що розробляється компанією AM Green, створеною засновниками індійської компанії Greenko Group, яка займається екологічно чистою енергетикою.
Згідно із заявою, AM Green планує вийти на повну потужність, що еквівалентно приблизно 1 млн тонн «зеленого» водню на рік, до 2030 року. Експорт «зеленого» аміаку на ринки Сингапуру, Японії, Південної Кореї та Німеччини розпочнеться наприкінці 2025 року.
Очікується, що найближчими роками «зелений» аміак і водень відіграватимуть дедалі більшу роль у виробництві електроенергії, судноплавстві та таких галузях, як нафтопереробка, хімічна промисловість, виробництво добрив і сталі, від яких важко відмовитися. В Індії, яка прагне досягти нульового рівня викидів до 2070 року, AM Green приєднується до важковаговиків Adani Group і Reliance Industries Ltd., оголосивши про амбітні плани виробництва «зеленого» водню, який може бути перетворений на аміак для полегшення транспортування.
«Досягнення такого масштабу виробництва зробить нове підприємство одним зі світових піонерів у великомасштабному та конкурентоспроможному за вартістю виробництві «зеленого» аміаку», – заявили в компанії.
Минулого місяця агентство Bloomberg повідомило, що Petronas наближається до угоди з придбання міноритарної частки в аміачному підрозділі AM Green орієнтовно за $1,6 млрд.
Citigroup Global Market India Pvt. Ltd. та Cyril Amarchand Mangaldas виступили фінансовими і юридичними консультантами AM Green у цій угоді. Gentari консультував Bank of America Securities, йдеться в окремій заяві малайзійської компанії.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що сонячна й вітрова енергетика в Європі перегнали за обсягами викопну в 2022 році.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].