Ціни на нафту опустилися найнижче за три місяці через зменшення поставок з Китаю і зростання запасів у США

Ціни на нафту опустилися найнижче за три місяці через зменшення поставок з Китаю і зростання запасів у США

Додатково тиснуть на ціни зниження світових запасів нафти і ризики перебоїв із постачаннями

This text is also available in English
Ціни на нафту опустилися найнижче за три місяці через зменшення поставок з Китаю і зростання запасів у США
фото Shutterstock

8 листопада ціни на січневі ф'ючерси нафти Brent та грудневі ф'ючерси сорту WTI досягли мінімуму з 24 та 21 липня відповідно. Станом на 13:20 котирування Brent опускалися нижче за $81 за барель, WTI – нижче за $77 за барель.

Нафта основних сортів дешевшає із 3 листопада. На котирування тиснуть кілька факторів:

  • статистика обсягів експорту з Китаю,
  • дані щодо запасів сирої нафти в США, опубліковані Американським інститутом нафти (API),
  • прогнози Міністерства енергетики США (EIA) щодо ринку енергоносіїв.

За даними головного митного управління Китаю, обсяг китайського експорту в жовтні скоротився на 6,4% рік до року – на 2,1% сильніше, ніж очікували аналітики (консенсус-прогноз експертів наводив Trading Economics) і активнішими темпами, ніж у вересні (тоді скорочення становило 6,2% рік до року). Експорт падає вже шість місяців поспіль за умов слабкого закордонного попиту на китайські товари.

Минулого тижня запаси сирої нафти в США зросли майже на 12 млн барелів після зростання на 1,3 млн барелів тижнем раніше. Управління енергетичною інформацією США (EIA, підрозділ Міністерства енергетики) відклало публікацію щотижневих даних про запаси до 13 листопада, зазначивши, що видобуток зросте трохи менше, ніж очікувалося, а попит скоротиться.

Міненерго США знизило прогноз ціни нафти Brent на 2023 рік із $84,09 до $83,99 за барель, а також знизило оцінку вартості Brent на 2023 рік із $94,91 за барель до $93,24 за барель.

За розрахунками відомства, середня спотова ціна Brent у жовтні скоротилася за місяць на $3, до $91 за барель. Зниження світових запасів, ризики перебоїв поставок і вплив добровільних скорочень видобутку низкою країн ОПЕК+ відомство віднесло до факторів, що чинять тиск на ціни.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло