Переговори про вступ України до ЄС можна починати: Єврокомісія оприлюднила доповідь щодо прогресу Києва в реформах
Україна виконала всі сім із зазначених вимог для початку переговорів

8 листопада Європейська Комісія оприлюднила доповідь щодо України, зазначивши, що Київ досяг важливого прогресу за сімома кроками, викладеними в її висновку від червня 2022 року, і вжив додаткових заходів для доповнення і закріплення цих досягнень.
Таким чином, Єврокомісія рекомендує Європейській раді розпочати з Україною переговори щодо членства в Європейському Союзі.
Тепер відповідне рішення має прийняти Єврорада, тобто лідери 27 країн ЄС.
Єврокомісія також рекомендувала Європейській Раді ухвалити рамки переговорів з Україною після того, як Київ остаточно завершить втілення необхідних реформ.
На спеціальній пресконференції рішення оголосили голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і єврокомісар з питань сусідства та розширення Олівер Варгеї.
Щодо України йшлося про сім критеріїв, які Брюссель висунув Києву ще в червні 2022 року, коли було затверджено статус України як кандидата на вступ до ЄС. Єврокомісія вважає, що Україна виконала понад 90% цих вимог.
Зокрема, це вимоги щодо:
* законодавчої процедури відбору суддів Конституційного Суду України (на основі оцінки доброчесності, професійних навичок та відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії);
* відбору кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
* посилення подальшої боротьби з корупцією, зокрема на найвищому рівні; призначення нових керівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро;
* відповідності українського законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам FATF; стратегічного плану реформування всього правоохоронного сектору;
* антиолігархічного закону для обмеження надмірного впливу олігархів на економічне, політичне та суспільне життя;
* подолання впливу корисливих інтересів шляхом прийняття закону про ЗМІ;
* завершення реформи законодавчої бази щодо національних меншин відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.
Висунувши ці вимоги, Єврокомісія залишила за собою можливість відкликання статусу кандидата у разі їх невиконання.
Тепер, коли ЄС визнав прогрес України у виконанні критеріїв, наступним етапом для України має стати початок процедури офіційних переговорів про членство в Євросоюзі.
Переговори про членство в ЄС будь-якої країни розпочинаються лише після одноголосного рішення усіх 27 держав-членів про те, що така країна-кандидат виконала всі проміжні завдання та готова до початку перемовин.
Слід зазначити, що Угорщина погрожує ветувати початок переговорів з Україною щодо вступу до ЄС.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].