Розслідування: Ілон Маск нехтує безпекою своїх працівників в прагненні колонізувати Марс
Травматизм робочих у SpaceX надзвичайно високий, пише Reuters

У компанії SpaceX спостерігається високий травматизм через порушення правил безпеки. Про це йдеться в розслідуванні Reuters. Агентство звинувачує Ілона Маска в тому, що він нехтує безпекою робітників у прагненні колонізувати Марс якнайшвидше.
Reuters дізнався про 600 раніше не оприлюднених випадків виробничих травм у SpaceX, отриманих з середини 2014 року, – серед них більше сотні порізів і рваних ран, близько 30 переломів та вивихів, 17 роздроблених рук та пальців, дев'ять травм голови, включаючи один перелом черепа, чотири струси мозку та одну черепно-мозкову травму, а також мінімум п'ять випадків опіків, п'ять поразок струмом, сім травм очей.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Інші травми були дрібнішими, але деякі призвели до інвалідності та ампутації кінцівок, один випадок був із смертельним результатом.
Дані, вивчені Reuters, здебільшого відносяться до тих років, коли SpaceX порушувала вимоги і не звітувала про травматизм на робочому місці. Звітувати вона почала лише 2021 року.
І дані за минулий рік показують, що рівень травматизму в компанії набагато перевищує середній показник космічної галузі. За середнього показника в 0,8 травм на 100 працівників на заводах SpaceX було відзначено рівень 4,8 (на виробництві в Техасі), 2,7 (на випробувальному полігоні в тому ж штаті) та 1,8 на виробництві в штаті Каліфорнія.
Смерть на робочому місці у SpaceX була зафіксована у червні 2014 року на підприємстві в Техасі. Співробітникам потрібно було перевезти на вантажівці до ангару теплоізоляційні матеріали, але не було ременів для кріплення вантажу. Тоді один із робітників, колишній морпіх, вирішив сісти зверху, щоб таким чином утримувати вантаж під час транспортування. Після того, як вантажівка рушила, працівника здуло поривом вітру разом із теплоізоляцією, він упав на асфальт, вдарився головою і помер на місці.
Після цього випадку федеральні інспектори доручили SpaceX посилити заходи безпеки на своїх підприємствах. Але, як стверджує Reuters, керівництво космічної компанії продовжило недбало ставитися до правил безпеки.
Співробітники в бесіді з агентством розповіли про «хаос на робочих місцях, де часто недостатньо навчений та перевтомлений персонал регулярно пропускає основні процедури безпеки, оскільки поспішає вкластися у жорсткі терміни, встановлені Маском для космічних програм».
«Концепція Ілона про те, що SpaceX виконує місію по якнайшвидшому відправленню на Марс, щоб врятувати людство, пронизує всі підрозділи компанії», – каже колишній старший інженер SpaceX, звільнений після скарг на умови праці.
Маск сам порушує правила безпеки під час відвідин підприємств SpaceX і підштовхує до цього працівників, розповідають вони. Наприклад, він «відмовляв співробітників носити захисний жовтий одяг, тому що йому не подобаються яскраві кольори».
На підприємстві в Браунсвіллі, штат Техас («серце марсіанської місії Маска»), де відзначено найвищий рівень травматизму, співробітники скаржаться ще й на значне перепрацювання. За словами колишніх працівників, їм доводилося буквально ночувати в ангарах та працювати по 80 годин на тиждень.
Деякі приймали препарати для лікування синдрому дефіциту уваги, щоб концентруватися на роботі в таких умовах. Через високі температури в ангарах, де вироблялися ракети, співробітникам вводили рідину внутрішньовенно, щоб уникнути зневоднення. Через порушення вентиляції працівники «день за днем» вдихали токсичну пилюку, що утворюється при зварюванні нержавіючої сталі (респіратори при цьому не надавалися).
Бекграунд. Нагадаємо, Ізраїль погрожує розірвати відносини зі Starlink через конфлікт з Ілоном Маском.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.