Словацькі перевізники погрожують закрити кордон для українських вантажівок

Словацькі перевізники погрожують закрити кордон для українських вантажівок

На прикордонному переході «Вишнє Німецьке – Ужгород» уже сформувалися великі черги вантажівок

Словацькі перевізники погрожують закрити кордон для українських вантажівок
Фото: Shutterstock

Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) погрожує заблокувати українським перевізникам кордон зі свого боку, якщо Єврокомісія не поверне видачу комерційних дозволів на перевезення в межах Європейського Союзу.

Про це повідомляє Mukachevo.net

На прикордонному переході «Вишнє Німецьке – Ужгород» уже сформувалися великі черги вантажівок, як їдуть в Україну.

Тим, хто не везе швидкопсувний товар, доводиться стояти 4–5 днів.

За підрахунками словацької асоціації транспортних компаній CESMAD Slovakia, за останні півтора року трафік українських вантажівок зріс приблизно на 600–800%. Це, звісно, пов’язано з війною та блокадою українських морських портів, через що Євросоюз скасував дозвільну вимогу для українців.

Однак, стверджують словаки, це також створює простір для численних порушень. Тому словацькій перевізник звернувся до Міністерства транспорту Словаччини з проханням ретельніше перевіряти українців на предмет нелегальних пересадок, технічної недбалості транспортних засобів і шахрайства з тахографами. Крім того, звернувся з проханням до Ради ЄС, щоб відновити дозвільний порядок для українських вантажівок.

Бекграунд. Нагадаємо: подібна ситуація склалася і з польськими перевізниками, які вже тиждень блокують три основні пункти пропуску на українсько-польському кордоні.

Після перемовин 13 листопада жодних домовленостей щодо зняття блокади чи хоча б орієнтовних термінів її закінчення не досягнуто.

Усе спирається на основну вимогу «блокувальників» – повернення системи дозволів для українських водіїв на в'їзд до Євросоюзу. Зі свого боку, Україна впевнено відмовляється навіть обговорювати таку можливість, вказуючи на те, що «транспортний безвіз», який надав право вільного в'їзду українським водіям, був затверджений Єврокомісією, а отже, не може бути обнулений на національному рівні. 

Mind розбирався: які наслідки може мати затяжна блокада та чи є шанси її завершити.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло