Чи припиняє договір КАСКО свою дію, якщо клієнт пропустив обов’язковий платіж?
Партнерський матеріал

Чи припиняє договір КАСКО свою дію, якщо клієнт пропустив обов’язковий платіж?

І на що слід звертати увагу, якщо страховий поліс оплачується частинами

Чи припиняє договір КАСКО свою дію, якщо клієнт пропустив обов’язковий платіж?
Фото: Depositphotos

Страхові компанії, як правило, дають своїм клієнтам можливість обрати різні варіанти оплати полісів КАСКО. Стандартний спосіб – це оплата відразу всієї суми під час укладання договору. Але як альтернатива цю суму можна розділити на кілька платежів. Тобто, отримати від страховика своєрідну розстрочку з оплатою полісу – двічі на рік, раз на квартал чи щомісяця.

Зазвичай, якщо автовласник обирає опцію розбивки страхових платежів частинами, в договорах КАСКО вказується графік, згідно якого необхідно здійснювати сплату кожної частини.

«В СК «Експрес Страхування» за кожним клієнтом закріплений персональний менеджер, який супроводжує його на всіх етапах дії договору. І в разі, якщо страхувальник обирає розбивку платежів з КАСКО, менеджер обов’язково заздалегідь нагадає йому про необхідність оплати, направляє посилання на оплату (QR-код) або виставляє рахунок. Всю комісію, пов’язану із здійсненням оплати страхового полісу, СК «Експрес Страхування» бере на себе», – розповідає Тетяна Щучьєва, директор страхової компанії «Експрес Страхування».

Однією з найпоширеніших причин несплати чергових платежів є невиконання клієнтами своїх зобов’язань, тобто їх свідомий вибір. «На щастя, відсоток таких випадків в нашій компанії невеликий», – коментує Тетяна Щучьєва.

Але дотримуватись цього графіка принципово. Якщо автовласник не перерахував страховику черговий платіж до конкретної крайньої дати, яка вказана у графіку, або платіж надійшов не в повному обсязі, договір КАСКО припиняє свою дію. Для того, щоб вийти з подібної ситуації із найменшими витратами нервів та часу, необхідно укласти новий договір зі страховиком.

Для цього автовласник має здійснити наступні кроки:
• звернутись до представника страхової компанії;
• надати автомобіль на огляд та підписати відповідний Акт огляду;
• оплатити рахунок, який виставив страховик;
• завізувати новий договір КАСКО.

Оформити новий поліс можна також у «віддаленому режимі». «Для клієнтів нашої компанії, які перебувають за кордоном, доступна послуга огляду автомобіля, підписання Акту огляду та договору страхування дистанційно, тобто онлайн», – говорить Тетяна Щучьєва.

Нагадаємо, раніше ми вже отримали відповіді від експерта СК «Експрес Страхування» на такі запитання:

Як швидко треба повідомити СК про страховий випадок?
Коли страхова може відмовити у виплаті за полісом КАСКО чи ОСЦПВ?
Чи можливо отримати страхове відшкодування, якщо в автівку прилетів уламок дрона?
Чи можна отримати відшкодування з КАСКО, якщо водій порушив правила дорожнього руху?

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло