МХП завершив III квартал із чистим прибутком $55 млн
Виручка МХП за січень – вересень цього року зросла на 22%

Агрохолдинг МХП у ІІІ кварталі 2023 року одержав $55 млн чистого прибутку, тоді як ІІІ квартал 2022 року він завершив із чистим збитком $181 млн.
Про це повідомила пресслужба компанії.
Її виручка за цей період зросла на 2% – до $739 млн, тоді як експортна виручка скоротилася на 12,6% – до $411 млн, становлячи 56% від загальної виручки проти 65% у ІІ кварталі 2022 року.
Зазначається, що валовий прибуток у липні – вересні збільшився на 7% – до $169 млн, тоді як операційний скоротився на 5% – до $95 млн, а скоригований EBITDA виявився меншим за 8% і становить $111 млн.
Загалом за дев'ять місяців 2023 року чистий прибуток МХП сягнув $122 млн порівняно зі збитком $269 млн за дев'ять місяців 2022 року, що переважно відображає негрошовий прибуток від курсової різниці розміром $7 млн цього року проти курсових збитків у $367 млн торік.
Виручка МХП за січень – вересень цього року зросла на 22% – до $2 млрд 294 млн, зокрема експортна збільшилася на 25% – до $1 млрд 385 млн, а її частка в загальній виручці підвищилася до 60% з 59%.
Валовий прибуток агрохолдингу за дев'ять місяців цього року зріс на 16% – до $463 млн, тоді як операційний прибуток збільшився на 40% – до $247 млн, а операційна рентабельність – до 11% з 9%.
Як зазначено у звіті, скоригована EBITDA у січні – вересні 2023 року зросла на 20% до січня – вересня 2022 року – до $329 млн, однак відповідна рентабельність скоротилася до 14% із 15%.
«На майбутні результати знову можуть негативно вплинути проблеми, пов'язані з війною, які не перебувають під контролем МХП», – наголошується в документі.
Згідно з ним, компанія продовжує працювати в надзвичайно складному й невизначеному логістичному середовищі, зазнаючи значних транспортних витрат через необхідність використовувати альтернативні транспортні маршрути та управляти збільшеною складністю своїх логістичних операцій.
«Через ці проблеми експорт МХП, як і раніше, залежить від пом'якшення квот і тарифів на птицю ЄС і Великої Британії, і будь-які зміни в поточному режимі можуть становити серйозний ризик для здатності компанії прибутково виходити на кінцеві ринки», – зазначив агрохолдинг.
Для деяких продуктів, зокрема пшениці, кукурудзи, ріпаку, насіння соняшнику, компанія, як і раніше, не може отримати доступ до кінцевих споживачів у деяких центральноєвропейських країнах ЄС через обмежувальні заходи. Крім того, страйки на польському кордоні збільшили вартість доставки м'яса птиці в ЄС іншими, довшими маршрутами, зауважили в компанії
У документі зазначено також, що кон'юнктура світового ринку продукції, не пов'язаної з м'ясом птиці, залишається складною: низькі ціни на пшеницю і ріпак, а також рослинні олії чинять тиск на рентабельність.
У звіті повідомляється, що понад 2300 співробітників МХП мобілізовано, тому агрохолдинг упровадив постійну програму перепідготовки кадрів, що зумовлює збільшення середнього віку співробітників, а також збільшення частки жінок. Загальний штат агрохолдингу з початку року зріс з 31 700 до 33 050 на кінець вересня.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].