МХП завершив III квартал із чистим прибутком $55 млн

МХП завершив III квартал із чистим прибутком $55 млн

Виручка МХП за січень – вересень цього року зросла на 22%

МХП завершив III квартал із чистим прибутком $55 млн
Фото: Shutterstock

Агрохолдинг МХП у ІІІ кварталі 2023 року одержав $55 млн чистого прибутку, тоді як ІІІ квартал 2022 року він завершив із чистим збитком $181 млн.

Про це повідомила пресслужба компанії.

Її виручка за цей період зросла на 2% – до $739 млн, тоді як експортна виручка скоротилася на 12,6% – до $411 млн, становлячи 56% від загальної виручки проти 65% у ІІ кварталі 2022 року.

Зазначається, що валовий прибуток у липні – вересні збільшився на 7% – до $169 млн, тоді як операційний скоротився на 5% – до $95 млн, а скоригований EBITDA виявився меншим за 8% і становить $111 млн.

Загалом за дев'ять місяців 2023 року чистий прибуток МХП сягнув $122 млн порівняно зі збитком $269 млн за дев'ять місяців 2022 року, що переважно відображає негрошовий прибуток від курсової різниці розміром $7 млн цього року проти курсових збитків у $367 млн торік.

Виручка МХП за січень – вересень цього року зросла на 22% – до $2 млрд 294 млн, зокрема експортна збільшилася на 25% – до $1 млрд 385 млн, а її частка в загальній виручці підвищилася до 60% з 59%.

Валовий прибуток агрохолдингу за дев'ять місяців цього року зріс на 16% – до $463 млн, тоді як операційний прибуток збільшився на 40% – до $247 млн, а операційна рентабельність – до 11% з 9%.

Як зазначено у звіті, скоригована EBITDA у січні – вересні 2023 року зросла на 20% до січня – вересня 2022 року – до $329 млн, однак відповідна рентабельність скоротилася до 14% із 15%.

«На майбутні результати знову можуть негативно вплинути проблеми, пов'язані з війною, які не перебувають під контролем МХП», – наголошується в документі.

Згідно з ним, компанія продовжує працювати в надзвичайно складному й невизначеному логістичному середовищі, зазнаючи значних транспортних витрат через необхідність використовувати альтернативні транспортні маршрути та управляти збільшеною складністю своїх логістичних операцій.

«Через ці проблеми експорт МХП, як і раніше, залежить від пом'якшення квот і тарифів на птицю ЄС і Великої Британії, і будь-які зміни в поточному режимі можуть становити серйозний ризик для здатності компанії прибутково виходити на кінцеві ринки», – зазначив агрохолдинг.

Для деяких продуктів, зокрема пшениці, кукурудзи, ріпаку, насіння соняшнику, компанія, як і раніше, не може отримати доступ до кінцевих споживачів у деяких центральноєвропейських країнах ЄС через обмежувальні заходи. Крім того, страйки на польському кордоні збільшили вартість доставки м'яса птиці в ЄС іншими, довшими маршрутами, зауважили в компанії

У документі зазначено також, що кон'юнктура світового ринку продукції, не пов'язаної з м'ясом птиці, залишається складною: низькі ціни на пшеницю і ріпак, а також рослинні олії чинять тиск на рентабельність.

У звіті повідомляється, що понад 2300 співробітників МХП мобілізовано, тому агрохолдинг упровадив постійну програму перепідготовки кадрів, що зумовлює збільшення середнього віку співробітників, а також збільшення частки жінок. Загальний штат агрохолдингу з початку року зріс з 31 700 до 33 050 на кінець вересня.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло