У ВР зареєстровано альтернативний проєкт про віртуальні активи
Документ, зокрема, передбачає 5% на доходи фізосіб протягом перших трьох років, 9% у наступні п'ять років, 18% – після восьми років

Парламент зареєстрував альтернативний проєкт закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо врегулювання обороту віртуальних активів в Україні».
Про це йдеться в повідомленні Мінцифри.
Міністерство зазначило, що він спрямований на такі зміни:
- визначення правовового статусу віртуальних активів;
- упровадження класифікації цифрових активів та послуг у цій сфері, які адаптуються з європейськими стандартами регулювання криптоактивів Markets in Crypto Assets (МiСА);
- створення інноваційної зони, у якій упродовж трьох років можна буде працювати без попередньої авторизації;
- адаптацію рекомендацій FATF щодо фінансового моніторингу ринку віртуальних активів .
Уточнюється, що альтернативний проєкт передбачає встановлення оподаткування на рівні 5% на доходи фізосіб впродовж перших 3 років, за ставкою 9% впродовж наступних 5 років, а також 18% – після 8 років.
При цьому операції з віртуальними активами для юросіб звільняються від ПДВ, крім службових токенів, якими будуть токенізовані товари та послуги.
Окрім того, передбачає 18% податку на прибуток провайдерів послуг. З Дія.City передбачена можливість обирати між 18% податку на прибуток або 9% податку на виведений капітал.
Операції провайдерів послуг, пов'язаних з віртуальними активами, звільняються від сплати ПДВ (за винятком консультаційних послуг).
Бекграунд. Раніше юрист CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang Іван Пшик розповів Mind, що саме пропонують депутати змінити в українському законодавстві щодо віртуальних активів (базовий проєкт).