У ВР зареєстровано альтернативний проєкт про віртуальні активи

У ВР зареєстровано альтернативний проєкт про віртуальні активи

Документ, зокрема, передбачає 5% на доходи фізосіб протягом перших трьох років, 9% у наступні п'ять років, 18% – після восьми років

У ВР зареєстровано альтернативний проєкт про віртуальні активи
Фото: Depositphotos

Парламент зареєстрував альтернативний проєкт закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо врегулювання обороту віртуальних активів в Україні».

Про це йдеться в повідомленні Мінцифри.

Міністерство зазначило, що він спрямований на такі зміни:

  • визначення правовового статусу віртуальних активів;
  • упровадження класифікації цифрових активів та послуг у цій сфері, які адаптуються з  європейськими стандартами регулювання криптоактивів Markets in Crypto Assets (МiСА);
  • створення інноваційної зони, у якій упродовж трьох років можна буде працювати без попередньої авторизації;
  • адаптацію рекомендацій FATF щодо фінансового моніторингу ринку віртуальних активів .

Уточнюється, що альтернативний проєкт передбачає встановлення оподаткування на рівні 5% на доходи фізосіб впродовж перших 3 років, за ставкою 9% впродовж наступних 5 років, а також 18% – після 8 років.

При цьому операції з віртуальними активами для юросіб звільняються від ПДВ, крім службових токенів, якими будуть токенізовані товари та послуги.

Окрім того, передбачає 18% податку на прибуток провайдерів послуг. З Дія.City передбачена можливість обирати між 18% податку на прибуток або 9% податку на виведений капітал.

Операції провайдерів послуг, пов'язаних з віртуальними активами, звільняються від сплати ПДВ (за винятком консультаційних послуг).

Бекграунд. Раніше юрист CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang Іван Пшик розповів Mind, що саме пропонують депутати змінити в українському законодавстві щодо віртуальних активів (базовий проєкт).

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло