Шурма назвав «високоймовірними» санкції щодо «Київстару» та конфіскації компанії

Шурма назвав «високоймовірними» санкції щодо «Київстару» та конфіскації компанії

Наразі юристи вивчають можливість повної або часткової конфіскації активів оператора у держвласність

Шурма назвав 	«високоймовірними» санкції щодо 	«Київстару» та конфіскації компанії
Фото: Shutterstock

Заступник очільника Офісу Президента Ростислав Шурма вважає, що конфіскація активів найбільшого мобільного оператора України «Київстар» в державну власність є високоймовірною.

Про це він сказав в інтервʼю «Економічній правді».

«Там зараз відповідні служби вивчають наявність правової ситуації. Я думаю, що є висока ймовірність ухвалення санкцій із подальшою конфіскацією цієї компанії. Повністю чи частково – зараз вивчають юристи. Тобто це не є моє рішення чи чиєсь індивідуальне, це колективний аналіз, який здійснює велика кількість інституцій», – сказав він.

Бекграунд. Нагадаємо: напередодні СБУ повідомила про арешт усіх корпоративних прав в Україні, що належать підсанкційним російським олігархам Михайлу Фрідману, Петру Авену й Андрію Косогову. «Вони входять до оточення путіна та причетні до «схем» масштабного фінансування збройної агресії рф. Рішення суду стосується 20 компаній… Серед них – фінансові та страхові компанії, підприємства мобільного зв’язку та сфери ІТ, а також заводи мінеральних вод», – йдеться в пресрелізі СБУ.

Так під арештом опинилися 48% статутного капіталу «Київстар» і ТОВ 20% «Лайфселл». 

Холдинг Veon подав дві заяви до суду Києва, у яких оскаржує рішення Шевченківського районний суду столиці щодо арешту 47,85% акцій мобільного оператора «Київстар». VEON наголосив, що підсанкційні особи «не володіють акціями VEON та «Київстар» і не можуть здійснювати будь-які права щодо VEON або «Київстар».

Зазначається, що особи, щодо яких застосовані санкції, «не є членами або учасниками будь-яких органів управління компанією, включаючи правління, не мають можливості контролювати або впливати на рішення, прийняті VEON або «Київстар» і не отримують  вигоди від VEON або будь-якої з його операційних компаній».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло