Суд відхилив позов ексакціонера ПриватБанку Боголюбова щодо націоналізації фінустанови – НБУ
У грудні 2016 року держава набула у власність 100% акцій банку у зв'язку з його неплатоспроможністю

Господарський суд міста Києва підтвердив неможливість повернення державного ПриватБанку колишнім власникам.
Про це йдеться на сайті регулятора.
Зазначається, що ухвалою Господарського суду міста Києва від 27 листопада 2023 року закрито провадження у справі про визнання недійсними договорів купівлі-продажу ПриватБанку, внаслідок яких держава набула у власність 100% акцій банку в грудні 2016 року, та зобов’язання повернути колишньому акціонеру у власність акції банку.
«Справа була відкрита за позовом колишнього акціонера ПриватБанку Геннадія Боголюбова до НБУ, Кабінету Міністрів, Міністерства фінансів, ПриватБанку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб», – уточнили в НБУ.
Повідомляється, що Богоюбов намагався в судовому порядку повернути у власність акції ПриватБанку та оскаржити договір купівлі-продажу акцій неплатоспроможного ПриватБанку, внаслідок якого держава набула у власність 100% акцій банку та витратила на його докапіталізацію понад 155 млрд грн.
Як нагадали в Нацбанку, Велика палата Верховного Суду 15 лютого 2023 року залишила в силі ухвалу Господарського суду міста Києва від 2 червня 2021 року, якою було закрито провадження у справі за позовом колишнього голови правління та міноритарного акціонера ПриватБанку Олександра Дубілета про визнання недійсними договорів купівлі-продажу ПриватБанку.
«Таке рішення не тільки поставило крапку в цій справі, а й дає змогу вирішити понад 40 ініційованих іншими пов’язаними з ПриватБанком особами подібних спорів та унеможливить повернення акцій державного банку колишнім власникам», – наголосив регулятор.
Довідково
Кабмін ухвалив рішення про входження держави до капіталу ПриватБанку 18 грудня 2016 року. Перехід ПриватБанку у власність держави відбувся відповідно до закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ остаточно виграв суд у акціонера Златобанку щодо стягнення з регулятора майже 500 млн грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].