Обсяги активів надавачів небанківських фінпослуг у ІІІ кварталі збільшилися на 11,9% у річному вимірі – НБУ
Зокрема, страховики збільшили активи порівняно з попереднім кварталом на 3%, страховики життя – на 4%

Обсяги активів надавачів небанківських фінансових послуг у ІІІ кварталі збільшились на 11.9% у річному вимірі. Активи зростали в усіх сегментах цього ринку, попри скорочення кількості небанківських фінустанов (на 53 установи за квартал).
Про це йдеться у щоквартальному огляді небанківського фінансового сектору НБУ.
«Упродовж III кварталу ризикові страховики збільшили активи порівняно з попереднім кварталом на 3%, страховики життя – на 4%. У ризикових страховиків найшвидше зростали обсяги державних цінних паперів, у страховиків життя – банківські депозити», – зазначив регулятор.
За даними Нацбанку, обидва сегменти страхового ринку відчутно наростили валові страхові премії: ризикові страховики – на 14% порівняно з попереднім кварталом та на 18% – порівняно з ІІІ кварталом 2022 року; страховики життя – на 16% за квартал (вперше з початку року) та на 7% у річному вимірі. Найстрімкіше зростали у III кварталі премії з ОСЦПВ.
Зазначається, що ризикові страховики за січень – вересень були операційно прибутковими та отримали 1,8 млрд грн прибутку, досягнувши рентабельності капіталу 9%. «Попри збиткову операційну діяльність, інвестиційні доходи забезпечили рекордний прибуток страховиків життя на рівні 0.7 млрд грн та рентабельність капіталу – 25%», – уточнили в НБУ.
Крім того, обсяги наданих позик за квартал скоротилися на 10%, кредитний портфель – на 0,3%. Уточнюється, що зменшились обсяги бізнес-кредитів приватним селянським господарствам (на 38%), водночас заборгованість за споживчими кредитами майже не змінилася. Заявлена частка простроченої на понад 90 днів заборгованості за кредитами знизилася до 28%, проте обсяг несплачених нарахованих процентів зростає.
«Вища операційна ефективність дала змогу збільшити прибуток сектору до 19.6 млн грн за січень – вересень 2023 року і наростити власний капітал», – повідомили в Нацбанку.
Як зазначається, обсяг активів сегмента збільшився на 5,8% внаслідок зростання обсягів послуг за усіма основними видами, крім факторингу. «Кредитування населення відновлюється повільно: за три квартали 2023 року надано майже на 40% менше нових кредитів, ніж за аналогічний період у 2021 році», – додав регулятор.
Згідно з інформацією НБУ, поступове відновлення обсягів послуг дало змогу за підсумками січня – вересня 2023 року отримати 7.4 млрд грн прибутку: понад половину отримано державною установою “Укрфінжитло” – оператором програми “єОселя”.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ планує оновити вимоги до управління кредитними спілками.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].