Обсяги активів надавачів небанківських фінпослуг у ІІІ кварталі збільшилися на 11,9% у річному вимірі – НБУ

Обсяги активів надавачів небанківських фінпослуг у ІІІ кварталі збільшилися на 11,9% у річному вимірі – НБУ

Зокрема, страховики збільшили активи порівняно з попереднім кварталом на 3%, страховики життя – на 4%

Обсяги активів надавачів небанківських фінпослуг у ІІІ кварталі збільшилися на 11,9% у річному вимірі – НБУ
Фото: ілюстративне

Обсяги активів надавачів небанківських фінансових послуг у ІІІ кварталі збільшились на 11.9% у річному вимірі. Активи зростали в усіх сегментах цього ринку, попри скорочення кількості небанківських фінустанов (на 53 установи за квартал).

Про це йдеться у щоквартальному огляді небанківського фінансового сектору НБУ.

«Упродовж III кварталу ризикові страховики збільшили активи порівняно з попереднім кварталом на 3%, страховики життя – на 4%. У ризикових страховиків найшвидше зростали обсяги державних цінних паперів, у страховиків життя – банківські депозити», – зазначив регулятор.

За даними Нацбанку, обидва сегменти страхового ринку відчутно наростили валові страхові премії: ризикові страховики – на 14% порівняно з попереднім кварталом та на 18% – порівняно з ІІІ кварталом 2022 року; страховики життя – на 16% за квартал (вперше з початку року) та на 7% у річному вимірі. Найстрімкіше зростали у III кварталі премії з ОСЦПВ.

Зазначається, що ризикові страховики за січень – вересень були операційно прибутковими та отримали 1,8 млрд грн прибутку, досягнувши рентабельності капіталу 9%. «Попри збиткову операційну діяльність, інвестиційні доходи забезпечили рекордний прибуток страховиків життя на рівні 0.7 млрд грн та рентабельність капіталу – 25%», – уточнили в НБУ.

Крім того, обсяги наданих позик за квартал скоротилися на 10%, кредитний портфель – на 0,3%. Уточнюється, що зменшились обсяги бізнес-кредитів приватним селянським господарствам (на 38%), водночас заборгованість за споживчими кредитами майже не змінилася. Заявлена частка простроченої на понад 90 днів заборгованості за кредитами знизилася до 28%, проте обсяг несплачених нарахованих процентів зростає.

«Вища операційна ефективність дала змогу збільшити прибуток сектору до 19.6 млн грн за січень – вересень 2023 року і наростити власний капітал», – повідомили в Нацбанку.

Як зазначається, обсяг активів сегмента збільшився на 5,8% внаслідок зростання обсягів послуг за усіма основними видами, крім факторингу. «Кредитування населення відновлюється повільно: за три квартали 2023 року надано майже на 40% менше нових кредитів, ніж за аналогічний період у 2021 році», – додав регулятор.

Згідно з інформацією НБУ, поступове відновлення обсягів послуг дало змогу за підсумками січня – вересня 2023 року отримати 7.4 млрд грн прибутку: понад половину отримано державною установою “Укрфінжитло” – оператором програми “єОселя”.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ планує оновити вимоги до управління кредитними спілками.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло