На початку повномасштабного вторгнення «Нібулон» втратив майже всі виходи на зовнішні ринки
За його словами, зараз у вартості збіжжя в країні-отримувачі логістика становить до 60%
2568переглядів
30 листопада 2023, 16:45
Поділитися
На початку повномасштабного вторгнення «Нібулон» втратив майже всі виходи на зовнішні ринки, зокрема порт у Миколаєві та 5 елеваторних комплексів.
Про це повідомив директор з торгівлі «Нібулон» Володимир Славінський.
«Для нашої компанії вирішення логістичних завдань було питанням виживання, тому що основним нашим каналом експортних постачань є Миколаївський морський порт, який виявився заблокованим фактично з першого для широкомасштабного вторгнення. Наша компанія втратила на окупованих територіях 5 елеваторних комплексів, в тому числі три – по р. Дніпро, два – у Луганській області», – повідомив Славінський.
За його словами, «Нібулон» залишився без свого основного експортного терміналу та без маршруту, яким компанія перевозила до 70% вантажів.
«Ми зробили ставку на водний транспорт…, тому ми сконцентрували свою увагу й зусилля на роботі порту Констанца в Румунії і на доставці вантажу до цього порту. Ми пішли в напрямку річкових перевезень, збудували термінал в м. Ізмаїл буквально за 4 місяці та організували завантаження барж, які потім по Дунаю вивозили зерно в Констанцу», – розповів директор з торгівлі.
За його словами, як наслідок значно зросла вартість логістики в країнах-отримувачах, зокрема, її вартість може становити до 70% вартості товару. У вартості тонни кукурудзи чи пшениці в країні споживання, тобто в Туреччині, Єгипті, Іспанії, Алжирі, вартість логістики становить на сьогодні 50–60%.
«Тобто перевезення від елеватору десь у Кіровоградській чи Черкаській області до порту, перевантаження в порту, доставка річковим транспортом, потім доставка морським транспортом до країни призначення складатиме 50–60%. Інколи кон'юнктура така, що трошки більше. Тому очевидно, що управління логістикою на сьогодні здатне принести більшу економію компанії, а відповідно, і збільшувати власне агровиробництво», – пояснив Славінський.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що під час Mind WinTech Summit директор з корпоративного управління SOCAR Лариса Латипова наголосила, що корпоративна культура та культура управління змінами є запоруками сталості в будь-якій надзвичайній ситуації.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].
У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]