Український ринок протезування не покриває актуальні потреби громадян – Esper Bionics

Український ринок протезування не покриває актуальні потреби громадян – Esper Bionics

Зараз ринок здебільшого пропонує протези для діабетиків чи осіб, які зазнали побутових травм

Український ринок протезування не покриває актуальні потреби громадян – Esper Bionics
Зображення ілюстративне
Фото: УНІАН

Український ринок протезування не покриває актуальних потреб.

Про це на форумі Mind WinTech Summit 2023 повідомив керівник відділу стратегічних відносин Esper Bionics Богдан Діордіца.

За його словами, сучасні протези повинні бути більш витривалими та більш технологічними й функціональними, зокрема для людей, які проходять реабілітацію після поранення на війні та хочуть повертатися на фронт.

Представник компанії наголосив, що наразі ринок пропонує протези, які підходять особам з діабетом або тим, хто зазнав побутових травм. До того ж протези не розраховані на молодих людей.

«Потрібно змінюватись. Але великі іноземні компанії навряд чи зможуть швидко змінюватись. Бо все ж таки ринок України для них дещо незрозумілий, дещо ненадійний, і коли є умовна Америка чи Європа з більш зрозумілими умовами, то вони все-таки орієнтуються першочергово на потреби тих людей», – додав Діордіца.

Водночас президентка Future for Ukraine USA Олена Ніколаєнко підтвердила цю думку й додала, що одним із викликів для української медицини під час повномасштабного вторгнення стало те, що змінився вік пацієнтів з ампутаціями.

«Пацієнти стали молоді, і вони потребують  іншої функціональності протезу. Раніше потрібен був протез для людини із цукровим діабетом 65–70 років – функціональність одна. Коли ми говоримо про пацієнта, якому 22–25 років, і в нього відсутня рука на рівні плечового суглобу – це абсолютно інша історія», – наголосила Ніколаєнко.

Бекграунд. Раніше СЕО Superhumans Center Ольга Руднєва в інтерв'ю Mind розповідала, що такої кількості молодих користувачів протезів, як зараз в Україні, світ ще не знав. Детальніше про це читайте в матеріалі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло