L’oréal Україна оголосила імена трьох переможниць п’ятого сезону української Премії L’oréal-UNESCO «Для жінок у науці»
Новини компаній

L’oréal Україна оголосила імена трьох переможниць п’ятого сезону української Премії L’oréal-UNESCO «Для жінок у науці»

На церемонії нагородження, яка відбулася 7 грудня, було оголошено імена трьох лауреаток

L’oréal Україна оголосила імена трьох переможниць п’ятого сезону української Премії L’oréal-UNESCO «Для жінок у науці»

Українська премія реалізовується компанією L’Oréal Україна з 2018 року і є частиною глобальної програми L’Oréal-UNESCO «Для жінок у науці». Мета премії – підтримати та відзначити талановитих жінок-науковиць, заохотити молодих жінок обирати наукові професії й допомагати їм у їхній кар’єрі. З часу заснування Премії в Україні вже відзначили 12 науковиць, одна з яких стала лауреаткою міжнародної премії.

У цей надскладний час для нашої країни премія «Для жінок у науці» набуває особливого значення і від того стає ще актуальнішою.

«Сьогодні наука, як і вся наша країна, переживає надскладні часи. Значна кількість інститутів, дослідницьких центрів та лабораторій на території України була зруйнована. Через російське вторгнення багато науковців були вимушені покинути власні домівки й рідну країну і виїхати за кордон, аби мати можливість займатися наукою. Саме тому відновлення премії цього року набуває особливого значення. Ми хочемо підтримати наших науковиць, дати їм можливість реалізувати свої наукові таланти. Вони потребують визнання від усіх нас у своїй рідній Україні задля майбутнього розвитку та відновлення нашої країни. Адже Україні потрібна наука, а науці потрібні жінки!» – зазначає Катерина Захараш, Директорка з корпоративних комунікацій L’Oréal Україна.

Цього року організаційний комітет Премії отримав понад 100 заявок від жінок-науковиць, які представляють різні міста України й різні галузі науки. Найбільше заявок отримано з міст-мільйонників: Києва, Львова та Харкова, а найпопулярнішим напрямом стала хімія, на другому місці – медицина і біологія. Кожну заяву оцінювало незалежне журі, до складу якого входять провідні науковці та науковиці України – академіки, які є визнаними фахівцями у STEM-галузях.

Члени журі відібрали десятьох фіналісток для участі у співбесідах у жовтні 2023 року. За результатами співбесід обрано трьох переможниць. Кожна лауреатка отримає грошову премію в розмірі 300 000 гривень на реалізацію своєї наукової діяльності. Ними стали:

Христина Гнатенко
Докторка фізико-математичних наук, професорка кафедри теоретичної фізики імені професора Івана Вакарчука Львівського національного університету імені Івана Франка

Ольга Ларіна
Кандидатка хімічних наук, старша наукова співробітниця Інституту фізичної хімії імені Л. В. Писаржевського Національної академії наук України

Наталія Стасюк
Кандидатка хімічних наук, старша наукова співробітниця Інституту біології клітини Національної академії наук України

L’oréal Україна оголосила імена трьох переможниць п’ятого сезону української Премії L’oréal-UNESCO «Для жінок у науці»

Крім того, що серед десяти фіналісток визначили трьох лауреаток, цього року, за рішенням журі, відзначено ще шістьох молодих науковиць за визначні успіхи в їхній науковій кар’єрі. Ними стали:

Катерина Губенко
Кандидатка фізико-математичних наук, наукова співробітниця Інституту сцинтиляційних матеріалів Національної академії наук України

Наталія Король
Кандидатка хімічних наук, доцентка кафедри органічної хімії Ужгородського національного університету

Олеся Кучерів
Докторка філософії зі спеціальності «Хімія», молодша наукова співробітниця Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Ольга Лісаковська
Кандидатка біологічних наук, старша наукова співробітниця Інституту біохімії імені О. В. Палладіна

Яна Носова
Доцентка кафедри біомедичної інженерії, кандидатка технічних наук Харківського національного університету радіоелектроніки

Анастасія Рабоконь
Кандидатка біологічних наук, наукова співробітниця Державної установи «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України»

Про Премію

Фундація L’Oréal започаткувала програму «Для жінок у науці» 1998 року в партнерстві з UNESCO. Мета Премії – відзначити й підтримати талановитих жінок-науковиць і заохотити молодих жінок обирати наукові професії.

Цього року премія L’Oréal-UNESCO «Для жінок у науці» відзначає своє 25-річчя. Премію присуджують у 117 країнах світу. Від самого запровадження програми понад 4100 талановитих молодих жінок-науковиць, серед яких аспірантки, кандидатки та докторки наук, здобули визнання, а сім з них отримали Нобелівську премію.

Для участі в конкурсі на здобуття Премії жінки повинні мати науковий ступінь, наявність публікацій у журналах, індексованих у міжнародних наукометричних базах Scopus і/або Web of Science, та бути соціально активними задля популяризації науки.

Українська премія запроваджена за підтримки компанії L’Oréal Україна 2018 року та є частиною глобальної програми. Премія реалізується під патронатом Національної комісії України у справах UNESCO. Партнери – Національна академія наук України, Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» й ініціатива «Дівчата STEM».

Світові потрібна наука, а науці потрібні жінки!


Про компанію L’Oréal

L’Oréal – косметична Група № 1 у світі. В унікальному портфоліо компанії – 35 всесвітньо відомих брендів, як-от: L’Oréal Paris, Garnier, La Roche-Posay, CeraVe, Lancôme, Yves Saint Laurent Beauty, Giorgio Armani, Kérastase та інші. Зобов’язання L’Oréal охоплюють амбітні цілі до 2030 року в межах програми сталого розвитку «L’Oréal в інтересах майбутнього» і мають на меті залучити всю екосистему заради створення більш інклюзивного та сталого суспільства. Компанія застосовує паковання для косметичних засобів з переробленого та придатного до перероблення пластику, косметичні туби з FSC-сертифікованого картону, зменшує вагу та об’єм паковань, вміст первинного пластику, запустила виробництво пляшок бренду Biotherm спільно з Carbios зі 100 % біологічно переробленого пластику, а також систему для повторного наповнення ароматом флакона. Соціальна місія компанії L’Oréal, спрямована на вирішення важливих для суспільства питань, є частиною ДНК її корпоративної відповідальності. 12 жінок-науковиць отримали премію в межах програми «Для жінок у науці» з 2018 року. 164 жінки здобули професію перукарки завдяки загальноосвітній програмі «Краса для всіх» з 2017 року. З початку війни росії проти України компанія забезпечила українців понад 800 000 засобів гігієни. У листопаді 2023 року L’Oréal Україна у партнерстві з Національним реабілітаційним центром НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) запустила соціальний проєкт «Не До краси», покликаний допомогти жінкам позбутися слідів війни на обличчі й тілі та загоїти душевні рани. 10 жовтня 2023 року, у Всесвітній день ментального здоров’я, бренд Maybelline New York за підтримки фонду UA Mental Help презентував запуск проєкту Brave Together в Україні. Основна мета проєкту – підтримати ментальне здоров’я української молоді. Французький бренд L’Oreal Paris 1 листопада 2023 року вперше запустив Програму підтримки підприємниць України, яка передбачає виділення 10 грантів по 650 000 гривень для жінок, які працюють над запуском власного бізнесу або ж чий бізнес постраждав від війни та потребує додаткових інвестицій. Бренд Lancôme і фонд «Твоя опора» до Дня матері запустили спільну благодійну акцію, завдяки якій вдалося зібрати 1 000 000 гривень на операції для дітей з вродженими вадами серця. У 2022 році був запущений спільний проєкт Garnier та фонду «Дій для України», спрямований на облаштування лікарень джерелами безперебійного електропостачання.

Про Фундацію L’Oréal

Фундація L’Oréal веде свою діяльність в інтересах жінок у всьому світі та підтримує їх у досягненні їхніх цілей у двох основних сферах, що лежать в основі ДНК Групи: наукові дослідження й інклюзивна краса. Створена 1998 року та очолювана Фундацією L’Oréal у партнерстві з UNESCO премія «Для жінок у науці» спрямована на підвищення рівня представленості жінок у галузі науки і ґрунтується на тому, що світові потрібна наука, а науці потрібні жінки.

Про UNESCO

Від самого початку роботи в 1945 році UNESCO – Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури – працює над створенням умов для діалогу між цивілізаціями, культурами й народами на засадах поваги до загальнолюдських цінностей. Місія UNESCO полягає у сприянні зміцненню миру, подоланню бідності, сталому розвитку та міжкультурному діалогу із застосуванням свого чималого досвіду в галузі освіти, науки, культури, комунікації й інформації. UNESCO сприяє розвитку наукових досліджень та експертних знань у країнах, що розвиваються. UNESCO підтримує міжнародну наукову співпрацю і діє спільно з партнерами на глобальному, регіональному та національному рівнях через національні й регіональні бюро на всіх континентах.

«Цей пресреліз не є пропозицією продажу або запитом на пропозицію купівлі акцій L’Oréal. Якщо ви хочете дізнатися докладнішу інформацію про L’Oréal, будь ласка, див. офіційні документи, зареєстровані у Франції регулятором фінансової діяльності компаній (Autorité des Marchés Financiers), також доступні англійською мовою на нашому вебсайті www.loreal-finance.com.
Цей пресреліз може містити прогнозну інформацію. Хоча компанія вважає, що ці заяви базуються на обґрунтованих припущеннях на дату публікації цього пресрелізу, вони за своєю природою схильні до ризиків і невизначеностей, які можуть призвести до розбіжності між фактичними цифрами і тими, що вказані або запропоновані в цих заявах».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло