США вважають, що Китай використовує штучний інтелект для масштабних хакерських операцій
За допомогою ШІ Китай формує великі масиви зібраної інформації, щоб таргетувати її на досягнення цілей

Американські спецслужби виступили з попередженням про те, що Китай не тільки краде комерційні секрети у сфері штучного інтелекту (ШІ), а й використовує згадані технології для збору та накопичення даних про громадян Сполучених Штатів у масштабах, які раніше були неможливими.
Джерело. Про це повідомляє The Wall Street Journal.
«Зараз вони працюють над використанням штучного інтелекту для поліпшення своїх і без того масштабних хакерських операцій, використовуючи наші власні технології проти нас», – заявив раніше цього року директор ФБР Крістофер Рей під час пресконференції в Кремнієвій долині.
Китай заперечує свою причетність до злому американських мереж, стверджуючи, що самі США є «найбільшою імперією хакерів» у світі та «глобальним кіберзлочинцем».
Через побоювання щодо того, як Китай може використовувати ШІ, директор ФБР і керівники інших західних розвідувальних агентств зустрілися у жовтні з технологічними лідерами у сфері ШІ, щоб обговорити це питання.
США звинувачують Китай у причетності до численних зламів комп'ютерних мереж американських компаній, завдяки яким китайські хакери стали володарями величезної бази даних, настільки великої, що людині навряд чи під силу знайти потрібні закономірності. Але в ШІ таких обмежень немає.
Microsoft вважає, що Китай використовує можливості ШІ для обробки цих величезних масивів даних, повідомив президент компанії Бред Сміт в інтерв'ю The Wall Street Journal.
«Спочатку велике питання полягало в тому, чи є у когось, зокрема в китайців, можливість використовувати машинне навчання і, по суті, штучний інтелект для об'єднання цих наборів даних, а потім використовувати їх для націлення, – сказав він. – За останні два роки ми побачили докази того, що це справді сталося».
Сміт як підтвердження своїх слів назвав пов'язану з Китаєм атаку в 2021 році на десятки тисяч серверів, на яких працює програмне забезпечення електронної пошти Microsoft.
«Ми побачили чіткі ознаки дуже специфічного таргетування», – зазначив він.
У США вважають, що китайська розвідка може зіставляти конфіденційну інформацію з базами даних, які хакери протягом багатьох років викрадали в американських компаній, медичних страховиків і банків, зокрема відбитки пальців, закордонні контакти, фінансові борги та особисті медичні записи, щоб знаходити та відстежувати американських шпигунів під прикриттям і виявляти чиновників, які мають допуск до секретної інформації.
Бекграунд. Нагадаємо, YouTube позначатиме контент, створений штучним інтелектом. Маркування додаватиметься під час завантаження відео на YouTube і почне діяти на початку наступного року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].