Окупанти мінімум втричі занизили кількість людських втрат від підриву Каховської ГЕС – розслідування

Окупанти мінімум втричі занизили кількість людських втрат від підриву Каховської ГЕС – розслідування

Потонули від 200 до 300 людей на окупованій території, росія ж заявляла про 59 загиблих

Окупанти мінімум втричі занизили кількість людських втрат від підриву Каховської ГЕС – розслідування

Підконтрольна росії окупаційна влада заявила про набагато заменшену кількість загиблих унаслідок руйнації Каховської ГЕС. 

Про це йдеться у розслідуванні  Associated Press.

Як з'ясували журналісти, окупаційна влада приховала справжню кількість втрат, взявши під контроль видачу свідоцтва про смерть, вивозячи тіла, за якими не звернулися родичі, а також не дозволяючи медичним працівникам та волонтерам займатися тілами загиблих.

Опитані журналістами медики вважають, що потонули від 200 до 300 людей на окупованій території. росія ж заявляла про 59 загиблих.

Розслідування агентства показало, що кількість загиблих становить щонайменше сотні в одному лише окупованому загарбниками місті Олешки. На той час населений пункт був одним із найбільш густонаселених у постраждалих від повені районах майже з 16 000 жителів. AP пише, що точна кількість загиблих може ніколи не бути відома.

Журналісти поспілкувалися з трьома медичними працівниками, які вели облік загиблих в Олешках, одним волонтером, який ховав тіла та сказав, що пізніше йому погрожувала російська поліція, а також двома українськими інформаторами, які передавали розвіддані з цього району українській Службі безпеки. Згідно з їхніми твердженнями, були вириті масові могили, а невідомі тіла були вивезені, і після цього ніхто їх більше не бачив.

Бекграунд. Руйнування окупантами греблі Каховської ГЕС призвело до катастрофічних наслідків, зокрема загибелі людей (точну кількість жертв порахувати наразі неможливо), тварин, мору риби на осушених ділянках, руйнування екосистем, забруднення джерел води і ґрунтів. У зоні лиха постає низка епідемічних ризиків, найперші з яких – можливий спалах гострих кишкових та інших інфекційних захворювань через обмежений доступ до чистої води. Наскільки ці ризики загрозливі в найближчій перспективі та як їх уникнути, розбирався Mind.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло