ПАР подала судовий позов в ООН, звинувативши Ізраїль у скоєнні геноциду
Ізраїль попросить інші країни виступити проти позову ПАР в ООН

Міністерство закордонних справ Ізраїлю доручило посольствам чинити тиск на дипломатів та політиків у країнах перебування з метою отримання заяв проти справи Південної Африки у Міжнародному суді ООН.
Джерело. Про це йдеться у заяві міністерства, пише The Moscow Times.
ПАР подала позов до суду ООН минулого тижня. У документі вона стверджує, що військова кампанія Ізраїлю в Газі порушує його зобов'язання щодо Конвенції 1948 року про геноцид.
У документі геноцид окреслюється як «дії, вчинені з наміром знищити, повністю чи частково, національну, етнічну, расову чи релігійну групу».
ПАР стверджує, що дії Ізраїлю в Газі мають геноцидальний характер, оскільки спрямовані на знищення суттєвої частини палестинського населення в анклаві.
Ізраїль відкидає позов і називає його «безпідставним». При цьому представники влади країни вирішили відправити до суду своїх представників, оскільки Ізраїль є стороною Конвенції про геноцид.
«Рішення суду може мати значні потенційні наслідки не лише у правовій сфері, а й у двосторонніх, багатосторонніх, економічних, відносинах, аспектах безпеки», – цитує Axios текст заяви міністерства.
У документі стверджується, що відповідно до конвенції 1948 геноцид визначається як створення умов, що не дозволяють виживання населення разом з наміром знищити його. Автори заяви вказують на зусилля Ізраїлю щодо збільшення гуманітарної допомоги населенню в Газі та зниження кількості вбитих цивільних осіб, «діючи з міркувань самооборони після жахливої атаки 7 жовтня геноцидальною терористичною організацією».
Послам Ізраїлю доручили терміново працювати над донесенням до світових урядів до початку слухань 11 січня. Прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху надішле листи десяткам світових лідерів.
Адміністрація американського президента Джо Байдена вже відхилила заяву ПАР.
«Ми вважаємо цей позов безпідставним, контрпродуктивним, він не має жодних підстав на фактах», – заявив представник Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі в середу.
Але країни, які підтримують палестинців, включаючи Туреччину та Йорданію, підтримали позов.
Зазначається, що рішення Міжнародного суду ООН обов'язкові, їх важко привести до виконання. росія відхилила наказ суду минулого року про зупинення свого вторгнення в Україну.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].