Кемерон: ВВП країн, які підтримують Україну, у 25 разів більший за ВВП росії – потрібно лише збільшити допомогу

Кемерон: ВВП країн, які підтримують Україну, у 25 разів більший за ВВП росії – потрібно лише збільшити допомогу

Міністр зазначив, що Британія «дуже наполегливо» працює над використанням російських активів для відновлення України

This text is also available in English
Кемерон: ВВП країн, які підтримують Україну, у 25 разів більший за ВВП росії – потрібно лише збільшити допомогу
фото DR

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що є всі підстави для того, щоб заморожені російські активи були використані для допомоги у відновленні України.

Про це він сказав під час виступу на панельній дискусії, присвяченій війні в Україні, передає The Guardian.

Міністр МЗС зазначив, що країни, які підтримують Україну, мають сукупний ВВП у 25 разів більший, ніж росія.

«Ми просто повинні зробити так, щоб наша підтримка стала вагомішою», – сказав Кемерон.

Він стверджує, що якщо зменшити масштаб і подивитися на загальну картину, війна в Україні стала катастрофою для путіна. росія втратила половину території, яку вона захопила на початку війни, і потрапила під санкції значної частини світової економіки.

Кемерон також зазначив прогрес України в Чорному морі – завдяки прокладанню гуманітарних коридорів Україна знову торгує через свої порти зі світом.

Кемерон наголосив, що «Україна робила і робить все добре», тому пріоритетним завданням є допомогти їй пережити цю зиму і створити систему, яка дозволить Україні перемогти у війні, яка буде тривалою.

Кемерона запитали про те, чи буде законним використання російських активів для відновлення України.

Він зазначив, що активи вже заморожені; питання полягає в тому, що ми робимо з ними далі.

З юридичної точки зору, зазначив Кемерон, зростає підтримка ідеї про те, що ці ресурси можуть бути використані в якийсь спосіб. З моральної точки зору, зазначив міністр, росія мусить виплатити репарації, коли війна закінчиться, тож чому б не використати ці активи зараз?

А політичний аспект полягає в тому, що, коли путін розпочав це незаконне вторгнення, світ змінився, і ми повинні змінюватися разом із ним, наголосив лорд Кемерон. За його словами, зараз ми живемо в більш невизначеному світі, тому нам потрібне інноваційне мислення.

Він додає, що «безумовно, дуже наполегливо працює» над цим питанням, решта членів G7 також, і він впевнений, що прогресу буде досягнуто.

Бекграунд. Держсекретар США Ентоні Блінкен, виступаючи в Давосі, зазначив, що вторгненням в Україну путін «здійснив практично все, чому намагався запобігти».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло