Німеччина почала готуватися до потенційного нападу росії на НАТО у 2025 році – Bild
Бундесвер поетапно описує кроки, які здійснить кремль для роз’язання війни в східних країнах Європи

Влада Німеччини розглядає можливість нападу росії на східний фланг НАТО влітку 2025 року. Такий сценарій міститься у секретній доповіді міністерства оборони країни.
Джерело. Про це пише Bild із посиланням на документ.
Бундесвер описує можливі дії росії та Заходу за місяць до «неминучого початку війни», але не наводить повних даних про чисельність та пересування військ НАТО з міркувань безпеки.
Згідно з документом, у лютому 2024 року росія може оголосити чергову хвилю мобілізації та призвати до армії ще 200 тисяч осіб. Після цього москва перейде до наступу в Україні, який матиме успіх на тлі ослаблення допомоги Києву з боку Заходу.
У липні 2024 року, як передбачає сценарій бундесверу, росія почне «спочатку приховану, а потім і відкриту» атаку на Захід. Вона включатиме кібератаки та «інші форми гібридної війни», головним чином у країнах Балтії.
За першими зіткненнями підуть масштабні навчання з Білоруссю. До жовтня ситуація може загостритися, якщо росія перекине війська та ракети середньої дальності до Калінінграда.
У грудні 2024 року росія може штучно спровокувати «прикордонний конфлікт» у Сувалкському коридорі, який фактично проходить по кордону Польщі та Литви, відокремлюючи країни Балтії від інших членів НАТО.
Потім, як вважають у бундесвері, на позачерговому засіданні РБ ООН росія звинуватить Захід у підготовці нападу на країну.
У січні 2025-го Польща та країни Балтії на засіданні Ради НАТО повідомлять про зростаючу загрозу з боку росії. У березні москва перекине додаткові війська до кордонів із країнами Балтії. Тільки в Білорусі Кремль матиме дві танкові дивізії та мотострілецьку дивізію, загалом – понад 70 тисяч солдатів.
У травні того ж року Північноатлантичний альянс перекине на східний фланг 300 тисяч військових, у тому числі 30 тисяч солдатів бундесверу. Чи вдасться за рахунок цього стримати росію від нападу, сценарій не уточнює.
У Міноборони Німеччини не стали коментувати документ, але зазначили, що «розгляд різних сценаріїв, навіть якщо вони є вкрай малоймовірними, є частиною повсякденної військової діяльності».
Раніше глава Бундесверу Борис Пісторіус заявив, що європейська оборонна промисловість має 5–8 років для нарощування виробництва озброєнь у потрібному обсязі.
У свою чергу Німецьке товариство зовнішньої політики (DGAP) у листопаді попередило, що в запасі у країн НАТО 6–10 років, щоб підготуватися до потенційної війни з росією.
Бекграунд. Нагадаємо, у НАТО вважають, що війна росії проти України триватиме щонайменше до 2026 року. росія втрачає 300 солдатів на день, зазначив заступник генсека Альянсу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].