Коштом заморожених лише у трьох країнах росактивів можна відремонтувати всю пошкоджену інфраструктуру в Україні – Кулеба
За його словами, Україна зараз має дві нагальні потреби: ППО та використання заморожених російських активів

Україна зараз має дві нагальні потреби у війні: засоби для протиповітряної оборони та використання заморожених російських активів.
Про це сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в Давосі.
Як зазначив міністр, для посилення протиповітряної оборони потрібно літаки, ракети, перехоплювачі та радіоелектронні засоби. Кулеба додав, що Україна матиме сильніші позиції, якщо зможе захистити своє небо та викинути з нього росіян.
Стосовно заморожених російських активів Кулеба сказав, що рф повинна заплатити збитки Україні, які були завдані війною. Він не погоджується з аргументами про правові обмеження, які нібито перешкоджають використанню активів кремля.
Міністр заявив, що замороженими активами лише у трьох країнах – Великій Британії, Люксембурзі та Швейцарії – можна профінансувати ремонт усієї пошкодженої інфраструктури в Україні, зокрема аеропорти, мости і дороги.
За словами Кулеби, якщо взяти 180 млрд євро російських активів, заморожених у системі Euroclear у Бельгії, це дозволить профінансувати відновлення та ремонт лікарень і шкіл.
Бекграунд. Про важливість передачі Україні заморожених українських активів заявляв на полях Давосу й польський президент Анджей Дуда. Він назвав дуже важливим пошук способів розблокування заморожених $60 млрд у США і 50 млрд євро в ЄС, які має бути витрачено на відбудову України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].