США арештували бізнесмена, який постачав до росії мікросхеми

США арештували бізнесмена, який постачав до росії мікросхеми

Кан відправив російському НВЦ «ЭЛВИС» тисячі мікроконтролерів, мережевих плат і радіочастотний передавач

This text is also available in English
США арештували бізнесмена, який постачав до росії мікросхеми
фото Shutterstock

США заарештували бізнесмена, який в обхід санкцій постачав до росії американські мікросхеми та іншу високотехнологічну продукцію. Йому загрожує до 20 років ув'язнення.

Ілья Кан, 66 років, постачав товари подвійного призначення науково-виробничому центру «Электронные вычислительно-информационные системы» (НВЦ «ЭЛВИС»), який є одним із провідних центрів проектування мікросхем у росії.

Робив він це, зокрема, після того, як США ввели санкції проти НВЦ «ЭЛВИС», який, за їхніми даними, співпрацює з ФСБ, пише The Jerusalem Post.

Як показало спільне розслідування міністерств юстиції та торгівлі, через дві своїх американських компанії, Senesys Incorporated та Sensor Design Association, які займаються «розробкою програмного забезпечення у сфері безпеки», Кан відправив НВЦ «ЭЛВИС» тисячі мікроконтролерів, мережевих плат та радіочастотний передавач.

Він працював з російською організацією і до війни в Україні, проте продовжував співпрацю після внесення цієї організації до списку санкцій у березні 2022 року за роль у сприянні вторгненню росії в Україну.

Згідно зі звинуваченням, для обходу заборони Кан користувався послугами гонконгської судноплавної компанії. Коли закуповувати заборонені до експорту товари в США стало проблематично, він продовжував постачати НПЦ «ЭЛВИС» напівпровідники тайванського виробництва. Після того, як тайванська компанія відмовилася продавати їх для росії, Кан розробив план з доставки компонентів до США, щоб потім реекспортувати їх до москви.

«Кан також використовував Гонконг та інші місця по всьому світу як перевалочні пункти, щоб обійти експортні правила США та приховати кінцевих російських одержувачів», – йдеться у звинуваченні.

Міністерство юстиції «з усією силою» каратиме за порушення санкцій та законів про експортний контроль США, допомогу росії та іншим ворожим країнам, йдеться у заяві відомства.

Бекграунд. Нагадаємо, Офіс Президента повідомив, що у 2023 році західні компанії поставили росії критично важливі компоненти на $2,9 млрд в обхід санкцій. Експерти закликали Захід посилити експортний контроль, щоб перекрити канали постачання в росію.

Про те, як оборонпром країни-агресорки обходить санкції та хто йому в цьому допомагає – у матеріалі MindТепловізор у два кліки. Купувати високотехнічну електроніку для росії через Туреччину та Казахстан стало просто, як ніколи”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло