НБУ зобов’язав банки, фінустанови та кредитні спілки звітувати про активні операції боржників

НБУ зобов’язав банки, фінустанови та кредитні спілки звітувати про активні операції боржників

З липня 2024 року фінустанови мусять надавати відповідну інформацію регулятору

НБУ зобов’язав банки, фінустанови та кредитні спілки звітувати про активні операції боржників
Фото: Depositphotos

Національний банк затвердив правила подання звітності про активні операції з метою отримання звітності від учасників фінансового ринку, які проводять активні операції, для здійснення нагляду за їхньою діяльністю та оцінки ефективності управління кредитним ризиком.

Про це йдеться на сайті НБУ.

Відповідні правила визначають загальні вимоги до формування звітності про активні операції, порядок її підписання та подання до Національного банку.

Звітність про активні операції подають до Національного банку такі респонденти:

  • банки України;
  • фінансові компанії, що мають право надавати хоча б одну з фінансових послуг, а саме: надання коштів та банківських металів у кредит, надання гарантій, факторинг, фінансовий лізинг;
  • кредитні спілки.

За даними НБУ, респондент подає до Національного банку звітність про активні операції, якщо загальна сума зобовʼязань (сукупний обсяг боргу) боржника дорівнює або перевищує 50 000 грн (або еквівалент цієї суми в іноземній валюті за офіційним курсом Національного банку, установленим на перший робочий день місяця, наступного за звітним), і надалі до повного припинення зобовʼязань цього боржника.

Банки України, фінкомпанії та кредитні спілки повинні подавати до Нацбанку звітність про активні операції в такі терміни:

  1. Починаючи зі звітної дати 1 липня 2024 року – інформацію про операції за видами фінансових послуг, визначеними в пунктах 2, 4–6 частини першої статті 4 закону про фінансові послуги, а також інформацію про боржників та осіб, пов’язаних із боржниками і такими операціями;
  2.  Починаючи зі звітної дати 1 жовтня 2024 року – інформацію в повному обсязі.

Як повідомляється, для забезпечення комфортного переходу учасників ринку до виконання нових вимог регулятор не застосовуватиме заходів впливу за порушення зазначених правил: до банків – на звітні дати 1 липня, 1 серпня та 1 вересня 2024 року; до фінансових компаній – на кожну звітну дату в період з 1 липня до 1 грудня 2024 року; до кредитних спілок – на кожну звітну дату в період з 1 липня 2024 року до 1 червня 2025 року.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ пропонує іноземним регуляторам розкривати інформацію про зв’язки їхніх клієнтів із рф.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло