НБУ пропонує іноземним регуляторам розкривати інформацію про зв’язки їх клієнтів із рф

НБУ пропонує іноземним регуляторам розкривати інформацію про зв’язки їх клієнтів із рф

Очікується, що впровадження подібних правил може «суттєво підвищити спроможність фінансових установ реагувати на санкційні ризики»

НБУ пропонує іноземним регуляторам розкривати інформацію про зв’язки їх клієнтів із рф
Фото: ілюстративне

Нацбанк очікує від іноземних регуляторів країн-партнерів документування інформації щодо зв’язків їх клієнтів і контрагентів із росією.

Про це в колонці для NV.Бізнес написала начальник управління санкційної політики Департаменту фінмоніторингу НБУ Дар'я Софіна.

За її словами, впровадження подібних правил може суттєво підвищити спроможність фінансових установ реагувати на санкційні ризики.

«Одне з останніх роз’яснень OFAC розв’язує подібні задачі, адже рекомендує фінансовим установам оцінити свою експозицію до клієнтів, які можуть бути залучені до стратегічних секторів російської економіки, брати участь у постачанні заборонених товарів до росії або до високоризикованих юрисдикцій у частині обходу санкцій – переглянути клієнтську базу, надіслати запитальники, визначити контрагентів тощо», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо: Національний банк у постанові  «Про розкриття інформації щодо зв’язків клієнтів із державою, що здійснює збройну агресію проти України» від 16 березня визначив категорії клієнтів, стосовно яких банк зобов’язаний виявляти та документувати таку інформацію, та обсяг відповідної інформації за кожною категорією.

«Національний банк має право звернутися до банку з окремим запитом для отримання відомостей про виявлені банком зв’язки клієнтів та їх контрагентів із державою-агресором», – йдеться в документі.

Очікується, що збір і документування цієї інформації сприятиме підвищенню прозорості щодо клієнтів банків, які мають зв’язки з державою-агресором, та виявленню прихованої присутності держави-агресора на українському ринку.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ оновив порядок реалізації санкцій банками та небанківськими установами.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло