Через нестачу снарядів ЗСУ в чотири рази скоротили інтенсивність артобстрілів – FT
Війна перетворилася на «битву боєприпасів», сказав генсек НАТО Єнс Столтенберг

Близько року тому сили української та російської артилерії практично зрівнялися. Але тепер ситуація знову схожа на ту, що спостерігалася на початку війни.
Джерело. Про це пише Financial Times.
Внаслідок зупинки постачання з США та нездатності Євросоюзу налагодити виробництво снарядів у необхідних кількостях українська армія знову змушена сильно економити артилерійські боєприпаси.
Скоротився приплив як снарядів калібром 155 мм із країн НАТО, так і снарядів радянського зразка, якими Україну на початку війни забезпечували східноєвропейські країни.
Тим часом росія, перевівши значну частину економіки на військові рейки, збільшує виробництво і закуповує снаряди у Північної Кореї, яка має величезні запаси боєприпасів радянського зразка. Як повідомляли восени США та Південна Корея, КНДР могла поставити в росію приблизно 1 млн снарядів. Згодом, за оцінками експертів, постачання могли зрости ще на 0,5 млн.
«Боєприпасів реально не вистачає», – сказав Financial Times офіцер штабу артилерійської бригади ЗСУ. Українські військовослужбовці на передовій розповіли газеті останніми днями, що змушені заощаджувати снаряди, тоді як інтенсивність обстрілів з російської сторони зросла. За словами командира взводу, якщо під час літнього контрнаступу українська армія випускала близько 8000 снарядів на день, то останні тижні доводиться обходитися 2000-ми.
росія ж, за оцінками Євросоюзу, щодня витрачає близько 20 тисяч снарядів.
Війна перетворилася на «битву боєприпасів», сказав у вівторок генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг:
“Щоб ми могли продовжувати надавати Україні підтримку, необхідно збільшити виробництво боєприпасів”.
НАТО підписало контракт із оборонними компаніями на випуск 220 000 снарядів за $1,2 млрд для постачання в Україну та поповнення арсеналу країн альянсу.
Такої кількості, щоправда, Україні вистачить на кілька місяців активного застосування.
«За оцінкою військових, Україні потрібно 200 000 снарядів на місяць, щоб вести війну і мати можливість протистояти росії», – розповідає The Wall Street Journal. Це близько 6700 пострілів на день.
На початку 2025 року річний обсяг виробництва у США та ЄС може досягти близько 2 млн снарядів; якщо використовувати їх усі, це майже 5500 пострілів на день.
Україна намагається збільшити власне виробництво. Це стосується снарядів радянського зразка. Крім того, у грудні Київ повідомив, що домовився із двома американськими компаніями про випуск 155-мм боєприпасів; але їхнє виробництво почнеться не раніше, ніж через два роки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].